zdielať

Tri netradičné spôsoby jogy utužia partnerské vzťahy a posilnia telo

tri netradičné spôsoby jogy utužia partnerské vzťahy a posilnia telo - victor freitas 588450 unsplash - Tri netradičné spôsoby jogy utužia partnerské vzťahy a posilnia telo
Ilustračné. Photo by Victor Freitas on Unsplash

Zdravý chrbát= zdravá myseľ.  Joga je cvičením, ktoré pomáha k zlepšeniu pohody tela. 

Pod slovom joga sa označuje cesta k označeniu duše a následné splynutie s ňou. Pomáha svojim milovníkom udržať zdravý chrbát, ale aj pokojnú a vyváženú psychiku.

Ashtanga joga preverí sily aj tých najskúsenejších

V našich zemepisných šírkach patrí medzi najúspešnejšie a naobľúbenejšie druhy jogy a preverí sily aj toho najšilnejšieho. Ashtanga Vinyasa Joga je vhodnejšia pre fyzicky zdatnejších jedincov. Je to však veľmi vyhľadávaná forma cvičenia, ktorá predstavuje cestu k rovnováhe, a uvoľnenia tela a mysle. Pri tomto cvičení majú aj skúsení športovci problém vydržať celú hodinu. Pochádza z juhoindického mesta Mysore. Táto joga je známa dynamickým cvičením presne určených pozícii. Jej cieľom je krátka výdrž a opäť nasleduje dynamický a fyzicky náročný prechod(vinyasa) do ďaľšej pozície. Pri tomto cvičení sa špeciálna pozornosť venuje dýchaniu.

Cesta výcviku ashtanga jogy:

  • Psychohygienické poučky o správaní k okolitému svetu, varovania (jama)
  • Poučky o zložkách sebavýchovy, doporučenia (nijama)
  • Telesné cvičenie, statické polohy (ásana)
  • Dychové cvičenia (pránajáma)
  • Odtiahnutie mysle od rušivých vplyvov, ktoré pôsobia na telesné zmysly (pratjahára)
  • Cvičenie sústredenosti, koncentrácie (dháraná)Cvičenie prehĺbenej sústredenosti, meditácia (dhjána)
  • Stav číreho vedomia, osvietenia (samádhi)

tri netradičné spôsoby jogy utužia partnerské vzťahy a posilnia telo - joga cvicenie fitness trening - Tri netradičné spôsoby jogy utužia partnerské vzťahy a posilnia telo
Ilustračné: pixabay

Partnerská joga utuží dôveru medzi partnermi

Pre tých, ktorí by so svojimi partnermi najradšej trávili každú voľnú chvíľu so svojou láskou je možnosť zažiť niečo nové. Partnerská joga je praktizovanie cvikov za pomoci partnera, takže obaja sú do cvičenia plnohodnotne zapojení. Tým pádom obaja pracujú na svojom zlepšovaní a zároveň pomáhajú zlepšiť sa tomu druhému. Výhodou tejto jogy je, že partneri nemusia byť na rovnakej fyzickej úrovni a každý z nich sa môže posúvať svojim vlastným tempom.

Táto joga nie je skvelá len pre partnerov, či manželov, ale aj pre kamarátov.

Hot joga rozohreje svaly a pomáha tak lepšie zvládnuť stres

Vysoká teplota v miestnosti pomáha telu zbavovať sa toxických látok a precvičovať niektoré cviky hlbšie a zároveň bezpečnejšie, keďže jednotlivé svaly sú rozohriate. Táto joga je zároveň kardiovaskulárnym tréningom, pretože cvičenie v rozohriatej miestnosti zvyšuje srdcovú frekvenciu. Vďaka tomu telo získava silu, pružnosť, rovnováhu, a tónuje svalstvo a to pomáha lepšie zvládať stres.

Kategórie:

Podobné články