zdielať

Vedeli ste ako vznikol bunjee jumping?

bunjee jumping - Snimka obrazovky 2024 03 23 113137 - Vedeli ste ako vznikol bunjee jumping?

Aktivita, ktorú pozná každý z nás, napriek tomu už menej ľudí má odvahu vyskúšať ju a skočiť. Bunjee jumping patrí medzi najviac adrenalínové aktivity.

Bunjee jumping síce nie je žiadna novinka medzi aktivitami, ale stále patrí populárne. Pre mnohých menej odvážnych ľudí je však predstava, že by mali skočiť dole z vysokého miesta úplne nepredstaviteľná a nikdy by sa na to neodvážili. Okrem mnohých iných zaujímavostí, s bunjee jumpingom sa spája aj zaujímavý príbeh ako vznikol.

Korene bunjee jumpingu pochádzajú z tichomorskej tradície skúšky dospelosti. História tejto aktivity siaha až do legendy starobylého kmeňa, ktorý žil na ostrove Pentecost v súostroví Vanuatu a Melanézie v Južnom Pacifiku. Podľa histórie si domorodci tohto kmeňa každý rok uviazali okolo nôh liany a skáču ako rituál, aby si zabezpečili bohatú úrodu. Tento rituál nazývajú naghol.

bunjee jumping - worlds tallest bungee jump man in red jacket 1200x900 1 1024x768 - Vedeli ste ako vznikol bunjee jumping?
autor: https://matadornetwork.com/watch/10-of-the-worlds-tallest-bungee-jumps-pics/Bunjee jumping patrí medzi najväčšie zážitky v živote.

Existuje viac verzií príbehu. Druhá hovorí o príbehu ženy, ktorá sa rozhodla utiecť pred zlým manželom. Aby mu utiekla, priviazala si lano na nohy. Keď sa ku nej priblížil, tak skočila a on skočil za ňou. Lano jej zachránilo život, on však zomrel. Verzia teda hovorí, že muži začali skákať, aby vzdali žene poctu, iná zas, že muži skákali, aby utiekli pred ženou.

Tak našli ste alebo našli by ste niekedy v sebe odvahu tento zážitok vyskúšať?

Kategórie:

Podobné články