zdielať

Stratili ste svojho domáceho miláčika? Smútok je prirodzená reakcia

pes - eric ward ISg37AI2A s unsplash scaled - Stratili ste svojho domáceho miláčika? Smútok je prirodzená reakcia

Či ide o morské prasiatko, škrečka, psa alebo koňa, každé zviera je členom rodiny. Medzi smutné fakty patrí, že raz nás opustí. Strata domáceho miláčika bolí tak ako strata blízkeho.

Sú chvíle, ktoré patria medzi tie najťažšie v živote a táto je určite jedna z nich. Ako sa dá vyrovnať so stratou domáceho miláčika?

Prvou odpoveďou je čas, ktorý je liečiteľom všetkých rán. Rana sa síce zahojí, ale jazva na srdci zostane.Nebojte sa za zvieratkom smútiť tak dlho, ako to budete cítiť. Nehanbite sa za smútok a ani slzy, veď zvieratko bolo vašim životom možno niekoľko rokov. Ak máte potrebu povedať o tom svojej rodine a známym, čo pre vás znamenalo, tak to spravte.

Ako sa hovorí, životné zviera je len jedno. To neznamená, že ostatné ľúbite menej. Niekedy pomáha nájsť si nové zvieratko, ktoré upúta vašu pozornosť.  Uvedomte si, že aj keď nové zvieratko bude mať vo vašom srdci určite veľa miesta, to ktoré vám chýba tam bude tiež.

pes - alvan nee T 0EW SEbsE unsplash 1024x684 - Stratili ste svojho domáceho miláčika? Smútok je prirodzená reakcia
autor: unsplash.comDoprajte si čas, koľko ho potrebujete.

Dôležitá je aj podpora od rodiny či priateľov. Ak máte iné záľuby, venujte sa im. Medzi dobré tipy patrí, že trávte čas vonku a nie zavretý doma. Upútate tak svoju pozornosť na iné podnety.

Dôležitým krokom ako sa dá pohnúť vpred je odložiť jeho veci. Ak máte napríklad psíka, odneste jeho veci do útulku a budete mať dobrý pocit, že pomôžu niekomu ďalšiemu.

V prípade, že si neviete pomôcť sami, nie je hanba vyhľadať ani psychológa. Ten vám určite najlepšie podá pomocnú ruku a odborne poradí ako sa s danou situáciou vysporiadate

Kategórie:

Podobné články