zdielať

Festival Let it Roll prelomil svoj návštevnícky rekord

let it roll - let it roll festival   esko - Festival Let it Roll prelomil svoj návštevnícky rekord

Skvelá nálada, dych vyrážajúce efekty a špičkové mená svetovej hudby. To všetko bol  strhujúci festival Let it roll. 

Prvý augustový víkend sa naplno rozozvučal areál bývalého vojenského letiska v Míloviciach neďaleko Prahy. Najväčší drum ’n’ bass festival Let it roll prilákal do svojho areálu až 30 tisíc návštevníkov, ktorí si užili zábavu až na 7 pódiách pod holým nebol, ale aj pod stanom. Organizátori tohto festivalu môžu byť na seba pyšní nielen kvôli skvelej organizácii, ale aj vďaka nadčasovým efektom.

Brány festivalu sa otvorili už v stredu 31. júla o 16. hodine. Návštevníci festivalu si mohli vymeniť vstupenky za oficiálne náramky. Počas prvej noci sa turisti zároveň mohli ubytovať v stanovom mestečku. Organizátori otvorili pre návštevníkov jedno pódium.

Podujatie sa začalo vo štvrtok 1. augusta.Oficiálne otvorenie festivalu sa konalo v piatok o 22. hodine na hlavnom pódiu s názvom Mothership. Otvárací ceremoniál sprevádzali aj efekty ako ohňostroj či fantastická laserová šou. Fantastickú šou predviedla aj Noisia, ktorí si zahrala po otvorení hlavného pódia.  V nedeľu patrilo medzi jeden z najsilnejších programov vystúpenie skupiny Pendulum. Počas festivalu sa predvviedli aj najväčšie hviezdy dnb scény ako The Prototypes, Audio či Andy C.

Party bus a zážitky na celý život

Pre tých, ktorí si chceli užiť festival naplno bola možnosť zakúpiť si vstupenky do párty busu s interpretmi a zažiť tak atmosféru naplno alebo stretnúť sa  s nimi v sekcii Meet and greet a spraviť si tak fotku či vypýtať si autogram.

Hotovosť na festival mohla zostať doma 

Skvelou výhodou na festivale bol aj takzvaný cash less systém. To znamená, že návštevníci si mohli vopred nabiť cez účet svoj náramok alebo zakúpiť festivalové platidlo bolty priamo na mieste. Nevyužité peniaze sa vrátili návštevníkom naspäť. Mnohí návštevníci festivalu využili aj možnosť ubytovania mimo stanového mestečka. Do najbližšieho mestečka Mílovice premával za 50 KČ shuttle bus v 15 minútových intervaloch obidvomi smermi. Mnohí návštevníci ubytovaní vo vzdialených dedinách či mestečkách mohli využiť aj festivalové taxi za poplatok.

Skvelé jedlo a ešte lepšia zábava

Milovníci skvelej hudby si prišli na svoje aj pri skvelom jedle. Vedľa stanového mestečka, ale aj v areáli festivalu si vychutnali skvelé jedlo. V ponuke boli burgre, tradičné slovenské jedlá, ale aj ázijská kuchyňa. V tomto areáli bolo zároveň postarané aj o zábavu. Milovníci adrenalínu si mohli vychutnať aj jazdu na kolotočoch.

Zimná verzia festivalu sa konala viackrát aj na Slovensku v Refinery Gallery a pravidelne sa koná aj v Prahe. Organizátori zverejnili už aj termín Let it roll 2020, ktoré sa bude konať od 30. júla do 2. augusta. Predpredaj vstupeniek bude spustený v októbri tohto roku.

Kategórie:

Podobné články