zdielať

Venom: Film o Spidermanovom nepriateľovi bez Spidermana

Venom:  Film o Spidermanovom nepriateľovi bez Spidermana - venom e1520762785226 - Venom:  Film o Spidermanovom nepriateľovi bez Spidermana
Venom bude poriadne temný film. Marvel

Už túto jeseň sa  na strieborné plátna po rokoch polemík a odkladov dostane origin film o jednom z najväčších nepriateľov Spidermana – Venomovi. Toho stvárni skvelý Tom Hardy, ktorý sa zmení čierne monštrum a predstaví úplne iný pohľad na zrod postavy, ktorý je odjakživa vnímaný ako ten zlý. Je to však naozaj tak?

Venom nebude patriť do uceleného Marvel univerza a teda nijako udalosti ani táto postava sa neobjaví v prepojených filmoch o superhrdinoch a Avengeroch. Hovorí sa o tom, že istého malého prepojenia by sa fanúšikovia mohli dočkať. Údajne na nakrúcaní sa na niekoľko dní objavil samotný Tom Holland, ktorý v súčasnosti prebral úlohu Spidermana, a mal by do deja zasiahnuť. No nie ako pavúčí muž, ale iba ako Peter Parker. Jeho modro-červený oblek by nemal nikto zahliadnuť, keďže Marvel si prísne stráži práva na túto postavu.

Dlhoočakávaný – zatiaľ – len teaser trailer však zožal od divákov poriadnu dávku kritiky. Ako to už býva, tvorcovia ponúkli len vlažný pohľad do chystaného spin-off filmu a Venom sa v podstate ani neobjavil. Sony, ktoré je zodpovedné za Venoma a aj predchádzajúce Spiderman filmy tak znova zažíva vlnu kritiky, ktorú si môže pamätať ešte z nedávnej minulosti, keď štúdio nezvládlo reboot príbehu o pavúčom mužovi. Našťastie vtedy Marvel po rokoch získal späť práva a reputáciu hrdinu zachránil. Teraz panujú oprávnené obavy, že Sony svoj „návrat“ k Spidermanovi opäť nezvládol.

Premiéra je naplánovaná na október tohto roka.

Kategórie:

Podobné články