zdielať

Predpremiéra muzikálu Mamma Mia skončila obrovským standing ovation

Predpremiéra muzikálu Mamma Mia skončila obrovským standing ovation - audience - Predpremiéra muzikálu Mamma Mia skončila obrovským standing ovation
Väčšina hostí zhodnotila predpremiéru Mamma Mia ako skvelý umelecký zážitok. (foto ilustračné) shutterstock.com

Mamma Mia patrí medzi najobľúbenejšie muzikály na svete. Jej slovenskú verziu si vychutnajú už aj milovníci divadla na Slovensku. V Bratislave sa konala predpremiéra, ktorá mala obrovský úspech.

Fenomenálna predpremiéra sa konala v Divadle Nová scéna v Bratislave dňa 9. novembra o 19. hodine. Celé predstavenie začalo so skvelým mixom od skupiny Abba a najznámejšími skladbami muzikálu. Skvelý spevácky a herecký výkon predviedol každý jeden umelec na pódiu.

Zápletka príbehu je zaujímavá, miestami až pikantná. Dvadstaťročná Sofia sa bude vydávať o 24 hodín a nevie, kto je jej otec. Na svadbu pozve troch mužov, ktorí podľa denníka jej mamy, by mohli byť jej otcovia. Páni najskôr nevedia prečo sú pozvaní, a keď sa stretnú so Sofiinou matkou Donnou, spôsobia jej veľký šok. Celý príbeh sa veľmi zamotáva, a má rozuzlenie, ktoré by čakal len málokto.

Režisér prispôsobil hru modernej dobe, a v niektorých častiach sa spomínajú mobilné telefóny. Ďalšou zaujímavosťou tohto skvelého muzikálu sú prerobené piesne Abby do slovenskej verzie. Texty od Martina Sarvaša sú spravené tak aby pobavili divákov a zároveň dodávali vážnosť a napätie. Muzikálovú atmosféru doplnil aj živý orchester.

Miesto natáčania je pre mnohých neznáme

Atmosféru muzikálu dopĺňajú aj kulisy, ktoré dávajú hre atmosféru ako v Grécku. Väčšina ľudí si myslí, že známy film sa natáča na ostrove Santorini, ktorý považujú najmä mladé páry za miesto na romantickú dovolenku. Miesto natáčania leží tak isto v Grécku, ale nazýva sa ostrov Skefalos. Milovníci filmu môžu na tomto ostrove absolvovať výlet po miestach, kde sa muzikál natáčal až 14 týždňov. Krátko po natáčaní bol o tento malý ostrov tak veľký záujem, že turisti začali ničiť prírodné krásy.

Autor: Simona JurigováVysoký záujem o ďalšie predstavenia

Väčšina hostí zhodnotila predpremiéru Mamma Mia ako skvelý umelecký zážitok. Na rok 2017 a rok 2018 je zatiaľ naplánovaných 13 predstavení. Väčšina podujatí je už vypredaná.

Medzi zaujímavosti tohto muzikálu patrí, že každý deň sa vo svete odohrá minimálne sedem predstavení na troch kontinentoch. Jeho prvá premiéra bola odohraná v Londýne v roku 1999 a doteraz sa odohrala vo viac ako 270 krajinách sveta.

Bratislavčania už mali možnosť tento rok vychutnať si muzikál Mamma Mia. V júni 2017 sa predstavili českí herci na Štadióne Ondreja Nepelu. Jednu z hlavných úloh si zahrala Helena Vondráčková.

Predpremiéra muzikálu Mamma Mia skončila obrovským standing ovation - 23549448 10209764822191475 439956924 n - Predpremiéra muzikálu Mamma Mia skončila obrovským standing ovation

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode