zdielať

Zažili ste už niekedy situationship? Možno ani sami o tom neviete

situationship - Rules for a Successful Open Marriage and Relationship scaled 1 - Zažili ste už niekedy situationship? Možno ani sami o tom neviete

Situationship – pojem, s ktorým sa v posledných rokoch stretávame čoraz častejšie, napriek tomu ho veľa ľudí nepozná. Situationship je v skutočnosti voľnejšie randenie bez záväzkov.

V posledných rokoch sa čoraz menej mladí ľudia chcú viazať vážnymi záväzkami ako je svadba či dieťa. V súčasnosti mladí nekladú veľký dôraz na hľadanie vhodného partnera, ale uprednostňujú sami seba a sebarozvoj. Vyhovuje im udržiavať nezáväzné vzťahy či len tak sa stretávať. Situationship alebo skorovzťah zvyčajne zahŕňa emocionálne aj fyzické spojenie.

Tento druh vzťahu je populárny vďaka tomu, že odbúrava predstavy o posunu vzťahu ako spoločné bývanie, zásnuby či svadba. Niekedy ide o časovo ohraničené obdobie, napríklad v prípade dvoch študentov ide o obdobie kedy skončia vysokú školu a presťahujú sa do iného mesta.

situationship - relationship issues relationship problems relationship advice - Zažili ste už niekedy situationship? Možno ani sami o tom neviete
autor: zoosk.comJe typické, že situationship zvyčajne trvá len veľmi krátko.

Veľa ľudí využíva situationship keď chcú mať intimitu, ale bez záväzkov. Medzi zaujímavé fakty o takomto vzťahu patrí, že človek bežne ani nevie, že je v takomto vzťahu. Ďalším znakom je, že sa s druhou osobou neviete presne rozhodnúť čo medzi vami je a kam to celé smeruje. Zvyčajne to vyzerá tak, že sa ku sebe správate ako keby ste spolu chodili a myslí si to aj celé okolie. Obaja to však vnímate tak, že sa nechcete viazať. Pri stretávaní sa zvyčajne nehovorí ani o pocitoch a tak to môže viezť ku zbytočným komplikáciám. Kvôli tomu je to často vyčerpávajúce a stresujúce – situatuinship potom trvá krátko, ale za to je veľmi intenzívny. Pre mnohé dvojice je typické aj to, že obaja ľudia randia aj s inými, čo môže byť opäť ešte viac stresujúce. Keďže takéto vzťahy zvyčajne nemajú pravidlá, nie je to zakázané, ale záleží na dohode.

Kategórie:

Podobné články