zdielať

Android smartfóny a ich tajné kódy

android - electronics 1851218 1280 - Android smartfóny a ich tajné kódy
Ilustračná foto. © Pixabay

V operačnom systéme Android, sú mnohé skryté možnosti, ako o svojom smartfóne zistíte viac detailnejších informácií. Štandartne je väčšina z nich vyhradená pre servisné strediská. Ak chcete zadať kód, prejdite ku klávesnici smartfónu rovnako ako pri volaní. Kód zadajte, bez stlačenia akéhokoľvek tlačidla na odoslanie/volanie. Po zadaní celého kódu sa ocitnete v tajnom menu. Toto nemusí fungovať na každom android smartfóne, ale 99% kódov by fungovať malo.

Upozornenie: Menej skúsení používatelia, môžu napríklad nechcene zmazať svoje dáta, preto zvážte každý kód pri ich skúšaní. Používajte ich na vlastné riziko, nenesieme žiadnu zodpovednosť za akékoľvek poškodenie telefónu.

*#21# (platí pre Android aj iOS)
Informácia o tom, či je na váš smartfón / tablet nastavený na presmerovanie hovorov, SMS správy a iné oznamy. Po zadaní  kódu sa na displeji zobrazí číslo, na ktorom sa uskutočňuje datový prenos a stav pre rôzne typy presmerovania.

*#62# (platí pre Android aj iOS)
Keď sa vám volajúci nemôžu dovolať, tento kód zobrazuje informácie, kam sa presmerujú prichádzajúce hovory a SMS správy z vášho telefónu. Štandartne by hovory mali byť presmerované do hlasovej schránky vášho mobilného operátora.

*#002# (platí pre Android aj iOS)
Týmto kódom môžete zakázať všetky presmerovania, ktoré boli nakonfigurované v telefóne. Jedná sa o univerzálny kód, platný pre každý smartfón.

*#06# (platí pre Android aj iOS)
Kód, ktorý poskytuje informácie o identifikačnom telefónnom čísle – IMEI number (International Mobile Equipment Identifier). Pomocou  medzinárodného identifikačného čísla, môžete napríklad nájsť svoj telefón, ktorý vám bol odcudzený / stratený. Vždy keď je mobilné zariadenie zapnuté, automaticky prenáša svoj IMEI do siete mobilného operátora, nehľadiac na to, či sa v smartfóne nachádza vaša SIM karta alebo SIM karta niekoho iného.

Zoznam kódov pre Android platformu:

*#*#4636#*#*  – informácie o telefóne, batérii a štatistiky používania
*#*#7780#*#*  – obnovenie nastavení / odinštaluje aplikácie
*2767*3855#  – úplne obnovenie nastavení (reset), preinštaluje kompletne android
#*5376#  – vymaže všetky SMS
#*2562#, #*3851#, #*3876#  – reštartuje zariadenie
*#*#34971539#*#*  – kompletné informácie o fotoaparáte
*#*#273283*255*663282*#*#*  – zálohovanie multimediálnych súborov
*#*197328640#*#*  – prepne sa do servisného režimu (* # 0011 # – pre Samsung Galaxy S4)
*#*##232339#*#*/*#*#526#*#*  – testovanie bezdrôtovej siete
*#*232338#*#*  – Wi-Fi MAC adresa
*#*1472365#*#*  – test GPS
*#*1575#*#*  – rôzne testy GPS
*#*0283#*#*  – test spätnej väzby
*#*#0*#*#*  – test LCD displeja
*#*0673#*#*/*#*#0289#*#*  – test zvuku
*#*0842#*#*  – test vibrácii a podsvietenia
*#*#2663#*#*  – verzia dotykového displeja
*#*#2664#*#*  – test dotykového displeja
*#*#0588#*#*  – test senzora priblíženia
*#*#3264#*#*  – pamäť RAM – verzia/info
*#*232337#*#*  – ukáže Bluetooth adresu
*#*#8255#*#*  – test Google Talk
*#*#1234#*#*  – App informácie
*#*#1111#*#*  – verzia FTA SW
*#*#2222#*#*  – verzia FTA HW
*#*#44336#*#*  – PDA, CSC info
*#06#  – IMEI (International Mobile Equipment Identity)

Pozn.:

android - android logo 150x150 - Android smartfóny a ich tajné kódyAndroid je rozsiahla open source platforma, ktorá vznikla najmä pre mobilné zariadenia (smartphone, PDA, navigácie, tablety). Zahŕňa v sebe operačný systém (založený na jadre Linux), middleware, používateľské rozhranie a aplikácie. Vyvíja ho konzorcium Open Handset Alliance, ktorého cieľom je progresívny rozvoj mobilných technológií, ktoré budú mať výrazne nižšie náklady na vývoj a distribúciu, a zároveň spotrebiteľom prinesú inovatívne používateľsky prívetivé prostredie. (zdroj: Wikipedia). Oficiálny web projektu.

International Mobile Equipment Identity (IMEI) je jedinečné číslo zapísané v mobilnom telefóne slúžiace na identifikáciu telefónu v sieťach mobilných operátorov. Za jedinečnosť čísla zodpovedá výrobca.

MAC adresa (Media Access Control) je identifikačné číslo sieťového adaptéra, ktoré slúži na jednoznačnú identifikáciu sieťového rozhrania v sieťach. MAC adresa je spravidla 48-bitové číslo, uvádza ako 12-miestne číslo v hexadecimálnom tvare (napr. 09:AA:45:16:E2:FF).

Google Talk – Hangout (g talk) je jednoduchý instant messenger spoločnosti Google, založený na protokole XMPP/Jabber.

Bluetooth bol vytvorený ako bezdrôtová náhrada za sériové rozhranie RS-232 v roku 1994 firmou Ericsson (Švédsko). Jedná sa o otvorený štandard pre bezdrôtovú komunikáciu prepájajúci dve alebo viac elektronických zariadení (mobilný telefón, tablet, bezdrôtové slúchadlá, ovládač k TV, bluetooth myš a pod.).

GPS je schopný poskytovať údaje o polohe nezávisle od počasia 24 hodín denne. Ide o pasívny družicový dĺžkomerný systém. Cieľom prevádzkovateľa tohto systému, Ministerstva obrany USA, pôvodne bolo, aby vojenské jednotky mohli presne určovať polohu, rýchlosť a čas v jednotnom referenčnom systéme. Z uvedeného vyplýva, že systém bol vyvíjaný najmä pre vojenské účely, ale americký kongres neskôr schválil jeho využitie s určitými obmedzeniami aj pre civilný sektor. (zdroj: Wikipedia)

Displej s kvapalnými kryštálmi alebo zobrazovač z tekutých kryštálov alebo displej z tekutých kryštálov, (angl. liquid crystal display, skrátene LCD) je tenké a ploché zobrazovacie zariadenie skladajúce sa z veľkého počtu farebných alebo čiernobielych pixelov zoradených pred zdrojom svetla, alebo reflektorom. Vyžaduje pomerne malé množstvo el. energie, preto je vhodný pre použitie v prístrojoch bežiacich na elektrické batérie. (zdroj: Wikipedia)

android - mobile phone 1419275 1280 1024x320 - Android smartfóny a ich tajné kódy

Kategórie:

Podobné články