zdielať

Prečo sme šťastní vďaka cestovaniu?

cestovanie - luca bravo O453M2Liufs unsplash scaled - Prečo sme šťastní vďaka cestovaniu?

Mnoho ľudí vraví, že keby cestovanie bolo zadarmo, už by ich nikto nikdy nevidel doma. Spoznávanie nových krajín, kultúr a chutí patrí medzi jedinečné zážitky.

Väčšina z nás miluje ten pocit keď sedí v rolujúcom lietadle, balí doma kufre alebo len plánuje zájazd. Sú to chvíle radosti a vďaka týmto všetkym benefitom sme šťastní:

  • Vystupujeme z konfortnej zóny – cestovanie sa často spája s nákladmi navyše oproti nášmu bežnému životu. V prípade, že si chceme dopriač väčší výlet, zvyčajne sa musíme uskromniť. To je pre nás často obmedzujúce a náročné. Napriek tomu, keď vidíme cieľ, na ktorý sa tešíme, je to pre nás povzdbudzujúce a sme ochotní obetovať svoj štandard.
  • Zvyšujeme si sebavedomie -pri cestovaní často prekonávame sami seba. Musíme urobiť veci, ktoré by sme za iných okolností vôbec nespravili. Šoférovať auto v priestore, ktorý nepoznáme, prípadne riešenie problémov často posilní naše sebavedomie.

cestovanie - philipp kammerer 6Mxb mZ Q8E unsplash 1024x683 - Prečo sme šťastní vďaka cestovaniu?

  • Stretávame šťastných ľudí= aj my sme šťastnejší – tak ako my, aj ostatní ľudia sú na dovolenkách a výletoch výrazne šťastnejší. Stretnutie sa s pozitívne naladenými ľudmi nás dobíja dobrou náladou a energiou.
  • Spoznávme nové kultúry a zlepšujeme jazykové schopnosti – cestovanie rozširuje naše obzory, názory, ale aj schopnosti. Aj keď cestujeme do krajín, ktorých reč neovládame, musíme sa vždy nejako vynájsť. Počas ciest si často uvedomíme, že nie v každej krajine je život tak ako u nás a začneme si vážiť to čo máme doma.
  • V srdci nám zostáva veľa zážitkov – posledný dôvod je pre nás určite ten najkrajší. Nazbierame si veľa zážitkov, na ktoré budeme určite navždy spomínať.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode