zdielať

Skúšali ste sa niekedy vybrať sami na cestu do zahraničia? Určite sa to oplatí!

cestovanie - neom vrbQpGoN8fw unsplash - Skúšali ste sa niekedy vybrať sami na cestu do zahraničia? Určite sa to oplatí!

Väčšina z nás určite pozná situáciu, že sa dohaduje s kamarátmi na výlet. Najskôr sú z nápadu všetci nadšení, potom polovica z partie zistí, že nemá na cestu peniaze alebo dovolenku v práci. Nakoniec zostanú len dvaja a ten druhý nakoniec zistí, že nemôže. Jeden z dvojice teda zostáva smutný, lebo sa na výlet tešil. Ako však vyriešiť takúto situáciu? Riešením môže byť cestovanie sám.

Mnoho ľudí ma veľkú obavu zo samotného cestovania. Pritom mnoho skúsených cestovateľov hovorí, že cestovanie samostatne patrí medzi najväčšie zážitky. Nemusíte sa prispôsobovať nikomu ak si chcete pozrieť pamiatku či vyjsť si celý deň na túru. To všetko môžete bez toho, aby ste sa museli riadiť podľa niekoho iného.

Ak máte obavy alebo pocit, že sami sa budete nudiť, zoberte si obľúbenú knihu či krížovky alebo vykonávajte svoju obľúbenú aktivitu, ktorú by ste robili aj doma.

cestovanie - philipp kammerer 6Mxb mZ Q8E unsplash 1024x683 - Skúšali ste sa niekedy vybrať sami na cestu do zahraničia? Určite sa to oplatí!
autor: unsplash.comNebojte sa prihovoriť cudzím ľuďom a spýtať sa ich čo vás zaujíma.

Počas cestovania určite získavate nové skúsenosti. Prekonávanie prekážok vám dodá postupne odvahu a sebavedomie a pocit, že ste sa museli spoľahnúť len sami na seba napríklad čo sa týka jazykových schopností alebo orientačných schopností.

Cestovanie o samote často prináša aj nové priateľstvá. Je väčšia pravdepodobnosť, že keď nebudete mať pri sebe partnera, tak budete otvorení novým komunikačným možnostiam. Keď ste stratení alebo sa chcete len porozprávať, nebojte sa pýtať ľudí okolo seba. Vo väčšine krajín sú ľudia veľmi priateľskí a ochotní pomôcť. Zároveň, keď ste na ceste sami, je väčšia šanca, že sa prihovoríte niekomu osobne.

Ak máte stále strach uvedomte si, že nemusíte ísť rovno na mesiac do Thajska. Ak máte z toho strach, vyskúšajte najskôr menšie výlety. Odporúčame vybrať si krajinu, kde rozumiete cudziemu jazyku. Keď máte pocit, že by ste nevydržali dlhšie sami so svojimi myšlienkami, vyskúšajte najskôr kratší pobyt.

Na cestách určite prídete do bodu, že lepšie spoznáte sami seba a s veľkou pravdepodobnosťou si ten čas aj zamilujete.

 

Kategórie:

Podobné články