zdielať

Dôležitým faktorom úspešnej firmy sú spokojní zamestnanci

práca - austin distel wD1LRb9OeEo unsplash scaled - Dôležitým faktorom úspešnej firmy sú spokojní zamestnanci

Spokojní zamestnanci sú kľúčovým bodom fungovania každej firmy. Keď sú zamestnanci spokojní, firma funguje ako má a s najväčšou pravdepodobnosťou sa jej darí.  Dôležitým kľúčom ku spokojným zamestnancom je práve ich správna motivácia. Existuje hneď niekoľko spôsobov, vďaka ktorým sa budú zamestnanci cítiť vo svojom zamestnaní spokojnejšie.

  • finančná odmena– peniaze navyše potešia určite každého z nás. Ak chcete zamestnancov motivovať, vymyslite spravodlivý motivačný systém.
  • dobré vzťahy a príjemná atmosféra- ani vysoká výplata často nenahradí kolektív, s ktorým ste spokojní. Dobrá nálada na pracovisku je základom. Ak sa budú zamestnanci cítiť v práci spokojne, aj ich pracovný výkon sa bude zlepšovať.

práca - linkedin sales solutions 46bom4lObsA unsplash 1024x683 - Dôležitým faktorom úspešnej firmy sú spokojní zamestnanci
autor: unsplash.comZlepšovaniu vzťahov prospievajú spoločné aktivity.

  • školenia– keď sa chce zamestnanec vzdelávať, je potrebné podporovať jeho chuť načerpať nové informácie. Jedným z motivujúcich benefitov je určite aj možnosť preplatenia kurzov či certifikátov, prípadne ich absolvovanie v rámci pracovnej doby.
  • dni voľna navyše-ak chcete mať úspešných zamestnancov, potrebujete, aby boli oddýchnutí. Doprajte im dni dovolenky navyše, narodeninové voľno či sickdays.
  • flexibilná pracovná doba- možnosť zariadiť si čas podľa seba patrí medzi najväčšie lákadlá a motiváciu zamestnancov.
  • výučba cudzieho jazyka– možnosť vzdelávania sa v cudzom jazyku je v súčasnosti nevyhnutnosťou. Hodiny angličtiny alebo nemčiny počas pracovnej doby tiež môžu prispievať ku spokojnosti.
  • homeoffice– v čase pandémie s a homeoffice stal namiesto benefitu nutnosťou. Napriek tomu, aj v čase návratu do kancelárií ho bude vyžadovať veľké množstvo zamestnancov. Celá doba sa zrýchlila  a
  • teambuildingy– spoločné aktivity utužujú vzťahy a kolektív na pracovisku. To tiež prispieva k celkovej spokojnosti v práci.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode