zdielať

Zúfalé polovičky chrápajúcich partnerov možno zachráni vyšľachtená rastlinka ananásu, tvrdia vedci z NASA

chrápanie - 5824 scaled - Zúfalé polovičky chrápajúcich partnerov možno zachráni vyšľachtená rastlinka ananásu, tvrdia vedci z NASA
Nie vždy chrápu iba muži. Freepik

Chrápanie znepríjemňuje život mnohým ženám a mužom. Podľa celosvetových štatistík až štvrtina ľudí chrápe, pričom 4 percentá z nich chrápu kvôli vážnym zdravotným problémom. Existuje mnoho možností, ako sa pokúsiť tento problém riešiť a niektoré z nich môžu byť pomerne nezvyčajné. Jednou z takýchto zaujímavostí je aj rastlinka, ktorá v spálni urobí poriadok a zbaví vášho partnera chrápania.

Ide o špeciálnu črepníkovú odrodu mini ananásu, ktorá sa pestuje v Holandsku a nie je ľahko dostupná, pretože jej rast trvá 21 až 24 mesiacov. Rastlina každé dva roky vyženie aj plod ananásu, ten je maličký a nepožívateľný. Ovocie však nie je to zaujímavé na rastline. Jej zvláštnosťou je, že pôsobí doslova ako filter na toxíny vo vzduchu. To, čo je pre nás škodlivé, rastlina využíva pre seba a von vypúšťa čistý kyslík, ktorý jej na nič neslúži. Určite ste už počuli o tom, že niektoré rastliny by nemali byť v spálni, pretože v noci prispievajú k vydýchaniu kyslíka. Neplatí to o všetkých, niektoré nám v spálni môžu naopak pomôcť prečistiť vzduch a tento ananás má túto schopnosť výnimočne silnú.

chrápanie - close up photo of pineapple 1719487 683x1024 - Zúfalé polovičky chrápajúcich partnerov možno zachráni vyšľachtená rastlinka ananásu, tvrdia vedci z NASA
autor: Photo by Harm Jakob Tolsma from PexelsStačí mať po ruke ananás v kvetináči.

Potvrdili to aj vedci z NASA, ktorí rastlinu podrobne skúmali. Podľa nich jej umiestnenie v spálni blízko postele je ten najlepší nápad pre tých, ktorí chrápu. Dokáže nesmierne zlepšiť kvalitu vzduchu v spálni. Zlé ovzdušie v spálni môže byť jednou z príčin, prečo chrápeme.

Počas jedného z januárových víkendov sa ananásová rastlinka predávala v britskom potravinovom reťazci s názvom Morrisons za smiešnych 10 libier. Nevedno, či to vyvolalo ošiaľ u nakupujúcich, ale vyskúšať to za tie peniaze sa britským zákazníkom určite oplatí. A ak nie, rastlinka aspoň príjemne ozdobí interiér spálne a prečistí vzduch, čo ocenia najmä alergici.

Ak chcete skúsiť hocičo, len aby ste chrápanie zastavili a neviete kde takýto ananás v črepníku kúpiť, môžete si ho skúsiť zasadiť doma:

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode