zdielať

Nakrúcanie poslednej epizódy Hviezdnych vojen sa blíži

Nakrúcanie poslednej epizódy Hviezdnych vojen sa blíži - star - Nakrúcanie poslednej epizódy Hviezdnych vojen sa blíži
Záver ságy sa blíži. Disney/Lucasfilm

Už v júli by sa mali rozbehnú naplno kamery a začne sa nakrúcanie Epizódy IX, ktorá by mala dať bodku v ére Hviezdnych vojen. Ku kormidlu sa vracia opäť J.J. Abrams, scenár je hotový, štáb postupne pripravuje lokácie a herci už dostali avízo, aby sa viac začali venovať fyzickej prípravy. Dá sa z toho tušiť, že posledná epizóda pôvodnej ságy bude mimoriadne náročná a podľa herca Johna Boyegu prinesie veľkú záverečnú vojnu medzi Prvým rádom a Rebelmi.

Preposledná epizóda, ktorá vznikla pod taktovkou Riana Johnsona má za sebou rozporuplné reakcie. Jeden tábor túto epizódu velebí, druhý jej toho vyčíta až príliš. Každopádne Johnosonov pohľad a vízia priniesla do tohto sveta veľmi svieži vietor a sága konečne nestagnovala. Abrams síce má v pláne nadviazať na udalosti z epizódy VIII, no má svoje vízie, ako uzavrieť ságu o Skywalkerovcoch vlastných spôsobom.

Na režiséra čaká neľahká úloha, predchádzajúca epizóda totiž ukončila (svojím spôsobom) príbeh s Lukom Skywalkerom, Rebeli zostali zdecimovaní a princezná Leia prežila. Pričom jej herecká predstaviteľka Carrie Fischer, žiaľ, zomrela. Tvorcovia tvrdia, že Leia bude mať dôležitú úlohu v pripravovanom závere, neplánujú však Carrie digitálne oživiť. Už sa dokonca špekulovalo o tom, že by ju mala nahradiť Meryl Streep. Každopádne príbeh Lei sa neuzavrel a producenti musia vyriešiť túto prekérnu situáciu.

Fanúšikovia si na výsledok budú musieť počkať do decembra 2019, medzitým však o niekoľko dní vyjde na DVD Epizóda VIII a v máji do kín príde sólovka o Hanovi Solovi. Určite každého fanúšika teší správa, že Epizódou IX sa nič nekončí. Disney pripravuje ďalšiu trilógiu, ktorá sa zameria na úplne nové postavy a príbeh.

Kategórie:

Podobné články