zdielať

Porsche v 1. kvartáli predalo zhruba o tretinu viac áut než pred rokom

- automobile cayman coupe stockpack pixabay scaled 1 - Porsche v 1. kvartáli predalo zhruba o tretinu viac áut než pred rokom

Nemecká automobilka Porsche predala v 1. kvartáli zhruba o tretinu viac áut než v rovnakom období minulého roka. Od januára do konca marca predalo Porsche 71.986 vozidiel, čo je medziročne o 36 % viac. Dôvodom pre výrazný medziročný rast predaja je aj fakt, že pred rokom sa začala pandémia nového koronavírusu, ktorá ochromila predaj áut.

Porsche za celý minulý rok predalo vo svete približne 272.000 vozidiel, čo je mierny pokles oproti roku 2019. Vzhľadom na pozitívny začiatok tohto roka môže automobilka dúfať, že prvýkrát prekoná hranicu 300.000 predaných áut. Predseda predstavenstva Oliver Blume v polovici marca hovoril o „oprávnenej šanci“.

Ako informuje agentúra DPA, Porsche v 1. kvartáli zaznamenalo rast predaja na všetkých dôležitých trhoch. Najvýraznejší vzostup dosiahla Čína, kde sa predalo takmer 22.000 áut, čiže medziročne o 56 % viac. V USA sa predaj zvýšil o 45 %, v Európe o 16 % a na domácom nemeckom trhu o 14 %.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode