zdielať

Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi

včely - P1200254 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Kniha Včelár Jožko Zdroj: Autor článku

Dnes sa o včelách hovorí naozaj všade, vieme, že sú veľmi potrebné a usilovné, no vieme aj to, že človek im svojím životom často neprospieva. Je preto dobré, aby o nich vedeli čo najviac práve deti, už odmalička, aby si ich vážili a aj neskôr v živote ochraňovali. Tieto knižky im v tom s radosťou pomôžu.

Piotr Socha – Včely

Z tejto krásne a nápadito ilustrovanej knihy sa deti dozvedia o včelách úplne všetko. Spoznajú ich zvyky, život, históriu, dozvedia sa o tom, z čoho sa skladá ich telo a domov. Takisto sa spoznajú aj so včelármi a ich prácou. Keďže obrázky sú veľké, na celé strany, a je ich neúrekom, zabaví aj menšie deti. Tie väčšie budú zasa hltať aj skvele napísaný text. Môže sa stať, že rodičia budú pri jej čítaní ohúrení možno ešte viac ako deti.

včely - P1200240 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

 

včely - P1200242 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

Petra Bartíková – Čo sa deje vo včelom úli?

Knižka je určená najmä pre menšie deti, pretože má pevné strany a málo textu. Zaujme každého malého nezbedníka, keďže má každá strana iný tvar a rôzne výrezy, ktoré môžu skúmať rukami (a zrejme budú aj ústami) pri pozeraní. Dozvedia sa z nej všetky základné informácie o tom, ako to funguje vo včelom úli a kto tam žije.

včely - P1200273 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

 

včely - P1200275 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

Simona Čechová – Včelár Jožko

Autorka knihy nie je len ilustrátorka, ale aj včelárka, preto určite čerpala zo svojej osobnej skúsenosti. Knižka je určená pre deti približne od 3 rokov. Tiež má krásne a zároveň nezvyčajné ilustrácie. Z pekného príbehu zrozumiteľne vyplýva to, aké sú pre nás včely a samozrejme aj priateľstvo dôležité. Je pravdepodobné, že deti sa po jej prečítaní prirodzene začnú zaujímať nielen o ne, ale aj o prírodu. Tí všímavejší určite ocenia aj obal, ktorý má v sebe dierky akoby od včiel.

včely - P1200254 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

Prečo potrebujeme včely?

Knižky od vydavateľstva Svojtka sú známe otváracími okienkami alebo rôznymi pohyblivými časťami, čo deti vždy očarí. Ani táto nie je výnimkou. Obsahuje množstvo okienok, pod ktorými sa ukrývajú odpovede na otázky, ktoré sa nás deti (alebo aj my sami) často pýtajú o všetkom, čo súvisí so včelami.

včely - P1200267 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

 

včely - P1200269 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

 

včely - P1200268 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

Justyna Kieratová – Včely

Autorka je biologička, preto v knihe ponúka zaujímavosti, ktoré sa len tak nedozviete. Aj ilustrácie sú jej vlastné, čím sa jej podarilo dobre vystihnúť napríklad odlišnosti druhov. Kniha je zameraná na rôzne druhy včiel, neostáva len pri nám známych medonosných, preto môže obohatiť nielen deti, ale aj dospelých, ktorí budú s nimi čítať. Určená je približne od 6 rokov.

včely - P1200271 - Svet malých čitateľov: Spoznajte úžasné včely so svojimi deťmi
Zdroj: Autor článku

 

Zdroje:
martinus.sk
mimimalaknihomilka.blogspot.com

Kategórie:

Podobné články