zdielať

Led svetelné zdroje v exteriéri

- jozsef hocza 0F5GiZSMwI0 unsplash scaled - Led svetelné zdroje v exteriéri

Je horúce leto a každý, kto vlastní rodinný dom, alebo chatu, či chalupu, sa snaží po vyčerpávajúcom dennom slnku oddýchnuť si večer von. Súčasťou moderných exteriérov, okolia domov a rekreačncý objektov, je, nepochybne, led osvetlenie. Či sa jedná o príjazdovú cestu a chodník, bazén, altánok, alebo záhradu, ledkové svietidlá rôznych tvarov si všade svoje miesto nájdu.

Osvetlenie príjazdovej cesty a domu

Okolie domu, či chaty, je priestorom, kde trávime radi voľné chvíle v kruhu rodiny, či priateľov. Preto je dôležité, aby sme sa aj tu cítili dobre a bezpečne. K tomu nám určite dokážu dopomôcť vhodne zvolené led svedelné zdroje, ktoré plnia tak funkciu estetickú, ale aj bezpečnostnú. Nespornou výhodou takéhoto riešenia, je práve bezpečnostná stránka, ktorú ledkové svietidlá spĺňajú určite lepšie, ako klasické svetelné zdroje. Ponúkajú svetlo, ktoré je viditeľné, no pritom neoslňuje, je možné umiestniť ho kdekoľvek, do akéhokoľvek terénu a v akomkoľvek tvare. Na samotnú budovu sa hodia rôzne typy a dizajny, a to ako nástenné, tak aj podhľadové svietidlá. K dispozícii sú ledkové svietidlá rôznych tvarov, led panely, prípadne led pásiky.

Ledkové svietidlá v záhrade

Nielen okolo príjazdovej cesty a chodníka, ale i v záhrade oceníme stojanové a stĺpikové led osvetlenie, ktoré dotvára estetiku a samotnú atmosféru záhrady a umožňuje každému jej návštevníkovi orientovať sa v nej, keď sa zotmie, i v prípade nepriaznivého počasia. Ledkové svietidlá tu opäť plnia nezastupiteľné funkcie, teda estetickú a bezpečnostnú, navyše ich sústavné nepretržité používanie nemôže zruinovať našu peňaženku. Ako všetky led svietidlá, aj tieto sú veľmi úsporné a majú prakticky neobmedzenú životnosť pri ich správnom používaní a predpísanej údržbe. Vaša záhrada sa s nimi stáva jedinečnou a originálnou.

Led panely do dielne i garáže

Kreatívne spojenie zmyslu pre estetiku a funkčného osvietenia priestorov ponúkajú LED panely. Vďaka jednoduchému zapusteniu do sadrokartónových podhľadov či kazetových stropov vám poskytnú zaujímavé osvietenie interiéru, ktoré zapadne nenápadným, no funkčným spôsobom do celkovej kompozície priestoru. Nájdu si určite svojich priaznivcov medzi ženami, no i medzi chlapmi. Sú vynikajúcou voľbou, ako osvetliť akýkoľvek pracovný priestor tak, aby ste pri práci videli všetko tak, ako potrebujete vidieť, no zároveň sa pri ich využívaní nemusíte báť, že budete mať unavené oči. Aj v tomto prípade je nezanedbateľná úspora elektrickej energie oproti klasickým svetlám a žiarovkám.

Ledprodukt ako osvetlenie bazéna

Ak premýšľate o kúpe bazéna, ťažko nájdete vhodnejšiu alternatívu jeho osvetlenia, ako sú led svetelné zdroje. Ak už bazén vlastníte, ledkové svietidlá, ledkové pásiky, prípadne led panely, lepšie povedané, ich inštaláciu zvládnete určite bez toho, žeby ste museli do existujúcej stavby robiť nejaké dramatické stavebné zásahy. Mali by ste však vyberať led produkty od dodávateľa, ktorý vám dáva garanciu a záruku toho, že jeho výrobky sú vzduchotesné, odolné proti vlhkosti a priamemu kontaktu s vodou, ale i proti chémii, ktorú používate na hygienickú očistu bazénovej vody – hlavne proti chlóru a jeho zlúčeninám.

Led osvetlenie pergoly a altánku

Ako všetky svetelné prvky v exteriéri, i svetlá, ktoré chceme používať v altánku a pergole, musia dokázať dlhodobo odolávať vonkajším poveternostným vplyvom. A to počas celého roka: v jari, v horúcom lete, cez daždivú jeseň aj počas zimných mrazov. Pri vonkajšom led osvetlení odporúčajú odborníci zvoliť teplé svetlo, alebo tzv. denné svetlo. Ako zdroje tohto svetla môžu byť použité ledkové svietidlá rôznej intenzity, led pásiky, ktoré sú veľmi flexibilné na inštaláciu, i led panely, ktoré môže slúžiť ako centrálny zdroj, ktorý osvetľuje uzavretý priestor v altánku, či otvorenej letnej pergole a zimnej záhrade. Led svetelne zdroje sú jednoducho moderné, úsporné a estetické zároveň.

www.ledprodukt.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode