zdielať

Aj počas cheat day by ste mali dávať pozor na to koľko pohybu máte

cheat day - sander dalhuisen nA6Xhnq2Od8 unsplash scaled - Aj počas cheat day by ste mali dávať pozor na to koľko pohybu máte
cheat day, jedlo, fitness, strava, zdravie, šport, zdravá strava unsplash.com

Určite každý z nás pozná pocit, že má chuť zjesť všetko čo nájde v chladničke a bez rozmýšľania sa napcháva. Je takmer nemožné dodržiavať zdravú stravu na 100% a práve tento deň máte dovolené jedlá, na ktoré by ste inak mali zabudnúť.

Cheat day je podľa slov fitness trénerov často najväčšou motiváciou. Pre mnohých ľudí je to deň, na ktorý čakajú celý týždeň či mesiac. Počas tohto dňa si môžete dopriať jedlá ako hamburger, pizzu, hranolky či sladkosti. Po správnosti by sa cheat day mal zameriavať skôr na kvantitu ako kvalitu. Pri chudnutí je dôležité uvedomiť si, že ani všetky kilá navyše ste nepribrali za týždeň a môže trvať rovnako dlho zbaviť sa ich. Trpezlivosť však ruže prináša a výsledky sa dostavia určite.

cheat day - jonathan borba 8l8Yl2ruUsg unsplash 1024x683 - Aj počas cheat day by ste mali dávať pozor na to koľko pohybu máte
autor: unsplash.comDôležitá je kvalita jedla a vynechanie rýchleho občerstvenia.

Ako ho zvládnuť bez výčitiek svedomia?

  • Doprajte si v tento deň viac pohybu a radšej choďte aspoň na dlhšiu prechádzku- aby ste spálili o jedlo, ktoré prijímete počas cheat day, doprajte si v tento deň viac pohybu. Choďte na túru, cvičiť a alebo len sa prejsť. Hlavne spáľte kalórie, ktoré ste do seba prijali.
  • Dajte pozor v akom čase večeriate- aj keď máte cheat day, stále platí, že nemali by ste komzumovať väčšie množstvo potravín menej ako 2 hodiny pred spánkom. Celo potrebuje dostatočný čas na to, aby spracovalo potravu a dokázalo v pokoji spať.
  • Naplánujte si tento deň vopred- naplánujte si jedlá, ktoré budete jesť vopred a pripravte sa na to. Takto sa vyhnete zbytočnému prejedaniu.
  • Nepodľahnite počas týchto dní alkoholu- vínko či pivo s kamarátkou patrí medzi obľúbené trávenie voľného času. Alkohol však obsahuje vysoký objem kalórií a tie nám bránia v chudnutí. Keď už idete na oslavu a máte potrebu pripiť si, najlešou voľbou je biele suché víno, ktoré má najnižší obsah cukru.
  • Doprajte si kvalitné jedlo– keď si chcete počas týchto dní spraviť radosť, doprajte si kvalitnú stravu. Keď máte chuť na hamburger, spravte si domáci alebo si objednajte z kvalitnej reštaurácie. Fastfoody skúste počas toho vynechať

 

Kategórie:

Podobné články