zdielať

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - hotel more ibiza - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték

Pri pomyslení na dovolenku na ostrove Ibiza si väčšina z nás predstaví nikdy nekončiace párty na pláži s množstvom alkoholu a tými najznámejšími svetovými hviezdami.  Párty pod hviezdami a pri mori nie sú jediným dôvodom, prečo sa oplatí navštíviť tento nádherný ostrov

Baleársky ostrov Ibiza sa každým rokom stáva populárnejším aj medzi slovenskými turistami. Okrem krátkeho letu, mnohých turistov láka príroda či skvelá kuchyňa. Ibiza spolu s Malorkou patria medzi zelené ostrovy.

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - ibiza more plaz - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték
Autor: Simona Jurigová

Pláže sa môžu porovnávať s Karibikom

Mnoho turisti hovorí, že Ibiza patrí medzi najkrajšie ostrovy, ktoré môžu cestovatelia v rámci Európy navštíviť. Mnohí ju prirovnávajú ku Karibiku a jeho čarovným ostrovom. Mnoho turistov sa zamilovalo do tohto magického ostrova práve vďaka jeho plážam. Tí, ktorí milujú aj 50 kilometrov dlhé pobrežie si však na tomto ostrove veľmi neprídu na svoje. Pláže sa prevažne ukrývajú v zálivoch, takže väčšina z nich v turistoch nevyvoláva pocit, že je na pláži plno ľudí. Tento ostrov má tyrkysové more, čo je lákadlom pre turistov. V letných mesiacoch sa teplota vody pohybuje až okolo 30 stupňov Celzia, vďaka čomu sa vykúpu aj tí. ktorí majú radi vodu ako vo vani.

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - more pl       panielsko - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték
Autor: Simona Jurigová

Tradičná kuchyňa tiež pohladí chuťové bunky

Mnoho turistov považuje španielsku kuchyňu za jednu z najchutnejších. Z veľkej časti sa zakladá na rybách a morských špecialitách. Každý, kto navštívi túto krajinu by určite aspoň raz mal ochutnať ich tradičnú paellu, ktorá sa podobá nášmu rizotu. Španieli ju podávajú s kuracím, králičím alebo bravčovým mäsom, poprípade s plodmi mora. Práve bravčové mäso oceňujú Európania, keďže napríklad v Turecku ho dostanú len vo vybraných hoteloch. ďalším obľúbeným jedlom je studená polievka gazpacho, ktorá je ideálnou pochúťkou počas horúcich dní.

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - ibiza plaz zapad slnka - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték
Autor: Simona Jurigová

Hviezdy ako Calvin Harris či David Guetta sú na každodennom programe

Diskotéky sú tradičným dôvodom, prečo ľudia navštevujú tento krásny ostrov. Vidina skvelého nočného života je lákavá najmä pre mladých ľudí. Diskotéky sú často spojené s koncertami hudobníkov. Pravidelne tu predstavujú svoju hudbu interpreti ako Pitbull, Calvin Harris či David Guetta. Návšteva takejto akcie je zážitkom na celý život. Cena vstupného na diskotéku v najznámejších podnikoch sveta ako napríklad Amnesia či Pacha veľmi nepoteší. Počas letnej sezóny tieto akcie vychádzajú približne na 50 eur.

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - amnesia ibiza - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték
Autor: Simona Jurigová

Turisti si môžu kúpiť hot dog na pláži za 7 eur

Problémom ostrova Ibiza sú vysoké ceny, najmä na pláži či v podnikoch a na diskotékach.  V porovnaní s týmito službami sú v niektorých prípadoch niekoľkonásobne drahšie. Mnohí turisti preto často odporúčajú vyhľadávať na dovolenku hotely s konceptom all inclusive, pretože v prípade návštevy Ibizy to vyjde často oveľa lacnejšie. V reštauráciách na pláži sa pohybujú ceny hot dogu približne za 7 eur, polievky za 12 eur a v prípade menu, cena začína na 24 eur. Na nočných diskotékach je to ešte nákladnejšie, najmä keď ide o alkohol či energetické nápoje.

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - ibiza plaz - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték
Autor: Simona Jurigová

 

Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték - ibiza more plaz 300x278 - Ibiza je ostrov plný nielen úžasných diskoték

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode