zdielať

Tetánia je chorobou mladých a možno trápi aj práve vás

stres - jeshoots com 2vD8lIhdnw unsplash scaled - Tetánia je chorobou mladých a možno trápi aj práve vás

Každým rokom sa život ľudí stále viac a viac zrýchľuje. To často negatívne vplýva na náš organizmus a zdravie. Máte pocit, že dostanete infarkt? Spomaľte. S najväčšou pravdepodobnosťou trpíte tetániou, ktorá je chorobou mladých.

Ešte na začiatok je potrebné podotknúť, že tetánia nemá nič spoločné s ochorením tetanus. Dôvodov, kedy začne tetánia znepríjemňovať život je hneď viacero. Zvýšený stres v práci, problémy vo vzťahu, rozbehaný životný štýl a ďalšie faktory, ktoré negatívne vplývajú na našu psychiku. Väčšinou týmto dôvodom neprikladáme na začiatku väčší význam. Medzi príznaky patrí nervozita, búšenie srdca, lapanie po dychu či pocit na odpadnutie. Pre laika sú podobné príznaky ako pri infarkte. Tieto stavy sa často môžu vystupňovať až do kŕčov v rukách a nohách alebo do brnenia jazyka.

stres - tim gouw 1K9T5YiZ2WU unsplash 1024x685 - Tetánia je chorobou mladých a možno trápi aj práve vás
autor: unsplash.comBúšenie srdca, tŕpnutie jazyka, ale aj bolesti hlavy.

Tetánia môže byť spôsobená aj nedostatkom horčíka a vápnika v organizme. Najčastejším príznakom je tetanický záchvat. Často ho sprevádzajú pocity úzkosti, pocity strachu, únavy a psychického vyčerpania, stresové obdobie, depresie a citové vypätie. Ďalším veľkým problémom je nedodržiavaný stravovací a pitný režim, ktorý má tiež veľký vplyv na organizmus.

Najdôležitejším riešením a liekom zároveň je prevencia ako pri väčšine zdravotných problémoch. Dôležitý je pohyb, dostatok spánku, prírodné zdroje vitamínu D, kalcium a magnézium. Zároveň určite je dôležité venovať sa činnostiam, ktoré vás bavia a viete pri nich psychicky zrelaxovať. Aj vďaka činnostiam, ktoré vás bavia a napĺňajú sa dokážete zbaviť stresu.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode