zdielať

Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 1. časť

detské knihy - 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 1. časť
Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého Zdroj: Autor článku

Vačice, která se nesmála – Frank Tashlin – na knižke som sa úprimne zasmiala, no zároveň je hlavná myšlienka aj smutná, však s dobrým koncom. Poukazuje na nezmysly dnešnej spoločnosti (pritom vyšla už pred približne 70 rokmi) a ľudskú nadradenosť. Prepracované ilustrácie sú zamerané aj na malé detaily. Je napísaná zrozumiteľne, takže je vhodná aj pre deti, no mnoho si v nej nájdu najmä dospelý. Určite neostanete len pri jednom prečítaní.

detské knihy - IMG 20200819 153209 EDIT 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 1. časť
Zdroj: Autor článku

Medzi nebom a morom –  Eric Fan a Terry Fan – krásne prepracované ilustrácie vás doslova pohltia a dokážete pomocou nich ľahko vnímať pocity postáv. Príbeh dáva priestor fantázii a zamysleniu sa nad vzťahom so starými rodičmi, stratou a tiež tým vedie k rozhovoru detí s rodičmi. Ukrýva príbehy, ktoré rozprával chlapcovi jeho starý otec.

O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi – Oleg Šuk a Zuzka Šuková – je o láske, slobode, osamelosti, plynutí, duši, tiež je v nej naznačené, že čomu nerozumieme, toho sa bojíme. Ilustrácie dotvárajú atmosféru textu. Knižka je určená ako deťom, tak aj dospelým.

detské knihy - IMG 20200916 195543 EDIT 2 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 1. časť
Zdroj: Autor článku


Dievča s havraními krídlami – Tereza Kramerová –
knižka je už aj pre šesťročných, no poteší aj dušu dospelých. Písaná je formou príbehu, čo zjednodušuje jej čítanie. Obsahuje aj 33 techník na zvládanie situácií a emócií v živote, prispôsobené deťom. Keď ich človek spozná už v detstve, prinesie mu to vedomejší a naplnený život. Čítanie prinesie nádej a pochopenie svojej mysle.

Kto je rýchlejší – Irina Zelyk knižka je o sebadôvere, určená pre deti, no mnoho vecí v nej nájdu aj dospelý. Deti sa učia pozorovaním, najmä rodičov, preto musia svoje emócie a sebadôveru zvládnuť najprv dospelí. Obsahuje aj otázky, ktoré pomôžu rodičom pri rozhovore s deťmi na túto tému.

detské knihy - IMG 20200817 154039 EDIT 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 1. časť
Zdroj: Autor článku

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry – nadčasové dielo, patrí už medzi klasiku, malo by jej patriť čestné miesto v knižnici v každej domácnosti. Jej čítanie obohatí deti, aj dospelých, no každý si z nej zoberie niečo iné.

Zdroje:
www.citaj.to
www.martinus.sk

Kategórie:

Podobné články