zdielať

Očista od alkoholu je skvelým spôsobom ako zregenerujete svoje telo

alkohol - man 428392 1920 - Očista od alkoholu je skvelým spôsobom ako zregenerujete svoje telo

Pohár piva k obedu, babský večer s kamarátkou a posedenie pri vínku, či domáca na vypálenie choroby je často zvykom mnohých ľudí. Alkohol je metla ľudstva a popíjanie sa stalo zvykom mnohých ľudí, dokonca aj mladých. Skúste niekedy vymeniť miešaný drink za smoothie a vaše telo sa vám poďakuje.

Boľavý žalúdok, ranná nevoľnosť, bolesť hlavy, ale aj nepríjemná chuť v ústach, to všetko sú signály, že ste minulý večer prehnali s alkoholom. Keď si takéto večery užívate pravidelnejšie, môže to mať pre telo negatívne účinky. Skúste si dať  výzvu mesiac bez alkoholu a uvidíte, že to má pre telo blahodarné účinky. Detox má pre telo mnohé benefity.

Zbavíte sa prebytočných kíl

Prázdne kalórie z alkoholu sa bohužiaľ často prejavia na postave a na nadbytočných kilách. Tieto kalórie nedodajú telu žiadne živiny, ale práve kvôli nim priberáme.  Prvotný efekt chudnutia sa začína dostavovať po 2 týždňoch. Dôvodom, pre ktorý priberáme pri pití alkoholu je aj to, že popri drinku si občas radi niečo zjeme, čo sú často nezdravé veci.

alkohol - alcohol 1853327 1920 1024x683 - Očista od alkoholu je skvelým spôsobom ako zregenerujete svoje telo
autor: pixabay.comČistejšia pleť, krajšia postava, ale aj plnšia peňaženka. to všetko vás čaká keď prestanete piť.

Ušetríte si peniaze

Určite si poviete, však keď si dám každý deň pohár vína, nič sa nestane. Predstavte si, len že za týždeň vypijete jednu fľašu za 5 eur, a tým pádom ich za rok vypijete 52. to už máte 260 eur ročne. Nie je to síce obrovský majetok, ale odložiť si aj takúto sumu poteší nie?

Prídete na pozitívne myšlienky

V zdravom tele zdravý duch. Keď vás nebude budiť ranná opica, budete sa cítiť viac zdravšie. Pravdepodobne budete mať viac energie venovať sa športom a iným záujmom, ktoré dodajú vášmu telu endorfíny.

zlepšenie spánku- aj keď popíjate alkohol, súíce máte pocit, že spíte hlnoko, napriek tomu vaše telo nerelaxuje dostatočne. Okrem toho sa vám môže stávať, že budete sa v noci budiť so suchým pocitom v ústach.

Budete mať čistejšiu a zdravšiu pleť

Po prvom mesiaci abstinencie začnete vidieť rozdiel aj na pleti. Pleť bude po prvom mesiaci výrazne pružnejšia a bude vyzerať mladšie. Vďaka detoxu od alkoholu sa môžete zbaviť aj akné.

Kategórie:

Podobné články