zdielať

Inšpirujúce knihy: Po ich prečítaní budete behávať s radosťou

beh - P1200286 - Inšpirujúce knihy: Po ich prečítaní budete behávať s radosťou
kniha Jedz a behaj Zdroj: Autor článku

Aj vy to poznáte? Chcete sa hýbať, niečo schudnúť alebo byť viac na čerstvom vzduchu a športovať, no vždy sa nájde nejaká výhovorka a nechuť? Príbehy ľudí z týchto kníh a ich inšpiratívne slová spôsobia to, že vaše nohy vás samé zoberú do lesa a vy pocítite radosť z pohybu.

Scott Jurek a Steve Friedman – Jedz a behaj
Autor knihy je ultrabežec a sám hovorí, že kedysi beh neznášal.
Každá kapitola je ukončená jeho obľúbeným rastlinným výživným receptom. Scott je vegán a každým ďalším neuveriteľným výkonom dokazuje, že táto strava môže byť skvelá aj pre športovcov.
Kniha sa číta veľmi dobre a okrem životného príbehu a rád v nej nájdete aj množstvo motivácie. Niekto ju nazýva aj bibliou bežcov, ale čítať ju môže ktokoľvek, kto sa chce v živote posunúť ďalej a byť lepším.

Christopher McDougall – Zrozeni k běhu
Kniha hovorí o tom, že človek je naozaj stvorený pre beh, stavbou tela, chodidla, najmä beh naboso. Autor príbeh prekladá vedeckými a historickými faktami a štúdiami a aj teóriou behu. Aj keď nebudete súhlasiť so všetkým, čo autor píše, určite vás to aj napriek tomu motivuje a vybehnete von. Rovnako sa toto odhodlanie prenesie aj do iných oblastí života. Autor je americký novinár, ktorý sám obľubuje behanie, no príliš mu to nešlo a tak išiel zistiť prečo. Opisuje tu aj život a behanie indiánskeho kmeňa Tarahumarov. V knihe je spomínaná aj príprava a samotné preteky v Mexiku.

beh - P1200452 - Inšpirujúce knihy: Po ich prečítaní budete behávať s radosťou
Zdroj: Autor článku

Kateřina Salačová a Kamila Šrolerová – Sportuj se psem
V knihe sa dozviete ako začať behať so svojím psíkom, aby si neublížil on ani vy a aké vybavenie k tomu potrebujete. Ak ste doteraz veľmi nebehali, práve nadšenie psíka z behu vás môže tiež motivovať a zároveň vám psík bude aj pomáhať tým, že vás bude mierne ťahať. Okrem informácií o canicrosse nájdete v knihe aj predstavenie iných športov so psom.

beh - P1200293 - Inšpirujúce knihy: Po ich prečítaní budete behávať s radosťou
Zdroj: Autor článku

Thor Gotaas – Dejiny behania
Už názov napovedá, o čom sa v knihe píše. Dozviete sa naozaj o behaní v minulosti, rôznych neuveriteľných faktoch, až po behanie v súčasnosti. Pre tých, čo nebehajú sa môže kniha zdať príliš rozsiahla, no pre tých, čo si beh obľúbili alebo sa oň zaujímajú bude kniha skvelá a inšpiratívna.

beh - P1200313 - Inšpirujúce knihy: Po ich prečítaní budete behávať s radosťou
Zdroj: Autor článku

Zdroje:
www.citaj.to
www.martinus.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode