zdielať

Detox od sociálnych sietí

detox od socialnych sieti - tianyi ma WiONHd zYI4 unsplash scaled - Detox od sociálnych sietí

Detox je slovo, ktoré často vnímame v negatívnom kontexte. Veľmi dlho leteli detoxikačné diéty, ktorých cieľom bolo zbaviť náš organizmus škodlivých látok. Dnes už vieme, že týmto spôsobom situácia nefunguje. Na odstraňovanie škodlivých látok z organizmu slúži pečeň, pitie ovocných a zeleninových štiav pár dní v roku s naším zdravím zázraky nespraví. Napriek tomu detox dokáže pomôcť napríklad s odľahčením jedálnička. Dnes sa však zameriame na úplne inú stránku nášho života. Detox od soviálnych sietí – prečo je práve teraz naň vhodná doba?

detox od socialnych sieti - aleksander vlad jiVeo0i1EB4 unsplash 1024x683 - Detox od sociálnych sietí
autor: Aleksander VladZávislosť na sociálnych sieťach je novodobým pfoblémom.

Sociálne siete – závislosť, ktorá sa neskrýva

Sociálne siete dnes mimoriadne ovplyvňujú náš život. Hľadáme na nich nové informácie, vytvárame priateľsvá, komunikujeme s rodinou. Množstvo vecí riadime prostredníctvom sociálnych sietí. Zároveň si ich prostredníctvom púšťame do života množstvo negatívnych emócií a nereálnych očakávaní. Vytvárame si závislosť, ktorú sa ani nesnažíme skrývať. V mnohých prípadoch si ani neuvedomíme, koľko času na sociálnych sieťach strávime bezmyšlienkovitým prezeraním obrázkov a čítaním komentárov.

Detox od sociálnych sietí – krok, ktorý vám zlepší život

Všimli ste si už, ako často sa cítite po prehliadaní sociálnych sietí bez energie? Už sa nepustíte do cvičenia, ani do svojich úloh, pretože vám na tieto činnosti neostáva žiadna energia. Zároveň na nás na týchto miestach striehne množstvo negativity. Porovnávanie sa rovnako stáva súčasťou našich dní.

detox od socialnych sieti - jesus kiteque wn KYaHwcis unsplash 1024x682 - Detox od sociálnych sietí
autor: Jesus KitequeAspoň jeden deň v týždni sa vzdajte sociálnych sietí.

Skúste aspoň na víkend vypnúť. Dnes existujú aplikácie a nastavenia, vďaka ktorým sa na tieto stránky a aplikácie nedostanete ani vtedy, keď chcete. Ak túžite po aktuálnych informáciách, k dispozícii máte stránky s aktualitami. Detox od sociálnych sietí môžete vnímať i z dlhodobého hľadiska. Napríklad si naplánujte, že každý víkend si doprajete od týchto stránok pauzu. Počas bežných dní prestaňte sledovať stránky, ktoré vás nutia cítiť sa neisto a zle. Zamerajte sa len na čerpanie inšpirácie, nie negatívnych emócií.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.