zdielať

Imunitný systém – ako zatočiť s chorobou a cítiť sa lepšie?

imunitný systém - peter wendt 123928 unsplash - Imunitný systém – ako zatočiť s chorobou a cítiť sa lepšie?
Imunitný systém je zaťažovaný stresom, nesprávnym životným štýlom ale i rýchylm pracovným tempom. Peter Wendt

Nech vonku vládne akékoľvek počasie, prechladnutie a virózy sú nám neustále v pätách. Počas zimy na nás striehne mrazivý vietor a v lete nás zas ohrozujú klimatizované priestory a neustále striedanie teplôt. Nikdy nie sme v bezpečí a náš imunitný systém by mal predstavovať štít, ktorý nás spoľahlivo chráni pred rozvojom bakteriálnych či vírových infekcií. Často sa však stáva, že stres, šialené pracovné tempo či nevyvážený životný štýl spôsobujú vytváranie trhlín v našom imunitnom systéme. Ako sa dá posilniť prirodzene, bez toho, aby sme museli siahnuť po preparátoch z lekárne?

imunitný systém - nathan queloz 1249322 unsplash 1024x768 - Imunitný systém – ako zatočiť s chorobou a cítiť sa lepšie?
autor: Nathan QueozPrechladnutie či viróza striehnu na každom rohu.

Prvým krokom k tomu, aby bola naša imunita v poriadku je kombinácia správnych druhov potravín, ktoré do nášho organizmu vnesú dostatok mikro a makroživín. V ovocí a zelenine v predovšetkým v surovom stave objavíme účinný kokteil vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré udržia náš imunitný systém v pohotovosti. Ak hľadáte ovocie, ktoré vám poskytne dostatok živín, nemusíte hľadať tropické druhy. Mnohé výskumy potvrdzujú, že čučoriedky obsahujú obrovské množstvo antioxidantov a nemôže sa s nimi rovnať žiadna tropická rastlina.

Vo veľkej miere pomáha i otužovanie. Možno si hovoríte, ako vám otužovanie pomôže v boji s infekciami, ale pravdou je, že stojí za stimuláciou krvného systému a vďaka nemu sa skvelo prekrví celá pokožka, ktorá tvorí prvú imunitnú bariéru nášho tela spolu so sliznicami. Okrem otužovania a dostatočného príjmu vitamínov, minerálov a antioxidantov, sú tu byliny a produkty, ktoré samy obsahujú látky pôsobiace proti baktériám, plesniam a iným patogénom. Obsahujú ich napríklad cibuľa, cesnak, chren či med a preto tvoria ideálnych bojovníkov s prvými príznakmi choroby.

imunitný systém - brenda godinez 228181 unsplash 1024x683 - Imunitný systém – ako zatočiť s chorobou a cítiť sa lepšie?
autor: Brenda GodinezDostatok živín a správna životospráva posilňujú imunitný systém. Pomôcť môže i otužovanie.

Choroba je nepríjemný dej, ktorý sa odohráva v našom organizme práve vtedy, keď náš imunitný systém nedokáže správne plniť svoju úlohu. Organizmus je veľmi prepracovaný systém, ktorý nám dokáže ukázať prostredníctvom príznakov, čo presne mu chýba. Vitamíny i minerály sú dnes vytvorené vo forme tabliet, ale načo prijímať tablety, keď máme možnosť prijímať látky v prirodzenej forme?

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode