zdielať

Zrušené dostihy v Bratislave sa nakoniec uskutočnia v náhradnom termíne

konské dostihy - horse race 1665688 1920 - Zrušené dostihy v Bratislave sa nakoniec uskutočnia v náhradnom termíne

Tak ako aj ostatné sféry života, Covid- 19 zasiahol aj dostihový šport. Nielen kvôli samotnému korona-virusu, ale aj kvôli bezpečnostným opatreniam a nariadeniam s testami sa dostáva dostihový šport ku problémom s organizáciou dostihov.

Od dostihovej  začiatku sezóny podlieha aj tento šport zmenám a prispôsobovaniu termínov, ktoré sú nariadené v súvislosti Covid-19. Niekoľko dostihových dní sa počas tohtoročnej sezóny zrušilo, iné sa iba presúvajú. Rovnaký osud postihol aj dostihy, ktoré sa mali konať minulú sobotu v Starom háji v Bratislave. Organizátori  presunuli svoj termín z 19. septembra na piatok 25. septembra. Dostihový deň začne o 13. hodine. K tejto dohode dospeli Závodisko, š.p. a Slovenský zväz chovateľov a majiteľov anglického plnokrvníka. Dôvodom zrušenia pôvodného termínu bol nový režim na hraniciach medzi Českom a Slovenskom a povinnosť predložiť negatívny test na Covid- 19. Keďže väčšinu slovenských koní jazdia českí jazdci, bol by z časového hľadiska problém, aby sa dali otestovať všetci jazdi a aby dorazili výsledky včas. Pre tých, ktorí chcú vedieť najčerstvejšie informácie, Závodisko informuje o aktuálnej situácii na svojom Facebookovom profile.

konské dostihy - horse 996618 1920 1024x681 - Zrušené dostihy v Bratislave sa nakoniec uskutočnia v náhradnom termíne
autor: Ilustračné: pixabay.comDostihy sa presúvajú z dôvodu Covid-19.

Situácia sa netýka len Slovenska

Situácia s Covid-19 sa nedotýka len dostihového portu na Slovensku. Už o pár dní nás čaká 130. ročník najväčšieho dostihu v Česku- Veľká Pardubická. Milovníci dostihov sa môžu tešiť na toto podujatie plné adrenalínu 11. októbra. To, ako nakoniec prebehne celé podujatie bude závisieť od celej aktuálnej situácie. Veríme však, že organizátori nebudú donútení podujatie zrušiť.

Kategórie:

Podobné články