zdielať

Vyskúšala som pole dance a bol to zážitok

pole dance - damian barczak ggW0M9gwzek unsplash scaled - Vyskúšala som pole dance a bol to zážitok
Vďaka pole dancu si krásne vyrysrujete postavu a svaly. Damian Barczak

Pole dance považuje mnoho ľudí za kontroverzný šport. Pod týmto pojmom si mnoho ľudí predstaví ženy v bare, ktoré tancujú pri tyči a to kazí tomuto krásnemu športu reputáciu. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké by bolo vyskúšať pole dance? My sme to spravili namiesto vás. Prečítajte si o našich dojmoch z tohto krásneho športu.

Pre väčšinu žien sa tento ladný šport stane láskou na prvý pohľad. Niektoré ženy to však zostanú radšej ticho obdivovať a boja sa, aké by to bolo keby to vyskúšali. Keď sa však raz rozhodnete, že to skúsite, je veľmi pravdepodobné, že si tento šport úplne zamilujete.

Svalovica vás potrápi

Keď sa rozhodnete, že chcete vyskúšať pole dance, na začiatok je vhodné nájsť si skúsené trénerky, ktoré poradia a hlavne pomôžu pri zdvihaní sa na tyč. Na prvú hodinu určite odporúčame zobrať si kraťasy a tielko, prípadne športovú podprsenku. Nemali by ste zabudnúť na vodu a uterák, pretože pri tomto športe sa zaručene spotíte. Každá pole dance hodina začína dôkladnou rozcvičkou celého tela. Potom zvyčajne dostanete základné informácie o tom ako sa šplhá na tyči a následne si vyskúšate jednoduché prvky. Počas tréningu zapojíte celé telo. S veľkou pravdepodobnosťou budete mať na ďalší deň svalovicu. Poledance je síce šport pre každého, ale ideálne je mať za sebou aspoň nejakú pohybovú prípravu.

pole dance - marvin meyer sxVx1Pc9RPQ unsplash1 1024x663 - Vyskúšala som pole dance a bol to zážitok
autor: pixabay.comVýborným spôsobom ako sa pripraviť na pole dance je cvičiť jógu.

Šport nie len pre ženy

Napriek tomu, že veľa ľudí si myslí, že je to šport len pre štíhle ženy, opak je pravdou. Šport nie len pre štíhle ženy, ktoré sú vypracované, ale je skvelou voľbou aj pre tie, ktoré chcú na sebe zamakať.. Pole dance je šport, ktorý vie krásne vypracovať postavu. Vďaka tomu viete zhodiť prebytočné kilá a nabrať svalstvo. Dôležité je prispôsobiť obtiažnosť trikov silným miestam každej ženy. Pre tie, ktoré majú silné nohy je dôležité ako prvé učiť sa cviky, kde využijú nohy.

Možno by to nečakalo mnoho z vás, ale existuje aj pár chlapov, ktorí sa venujú tomuto športu. Pre tých, ktorí sú pohybovo zdatní z hľadiska flexibility je skvelou voľbou na naberanie sily a vyrysovanie svalstva.

Určite vieme zhodnotiť, že je to veľmi náročný šport. Určite môžeme povedať, že všetkým ženám, ktoré sa venujú tomuto športu patrí obdiv.

Kategórie:

Podobné články