zdielať

Výhľad na Oravu z Oravskej lesnej železnice vám vyrazí dych

orava - 20211002 160529 scaled - Výhľad na Oravu z Oravskej lesnej železnice vám vyrazí dych

Oravská lesná železnica patrí medzi najkrajšie výlety na Orave. Jazda vlakom v jednej z najchladnejších dedín na Slovensku je skutočným zážitkom. Patrí medzi naobľúbenejšie turistické atrakcie Oravy.

Jazda vlakom patrí medzi ideálne jesenné výlety. Jazda sa začína za dedinkou Oravská Lesná. Oravská lesná železnica je aj ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi či pri starších ľudí. Celá jazda sa začína na dolnej zastávke Tanečník a vyvezie vás na zastávku Sedlo Beskýd v nadmorskej výške 935 metov nad morom. parkovanie je umožnené hneď vedľa areálu. Celkový okruh trvá približne 70 minút. Cena jazdy je pre dospelú osobu 7 eur. Dĺžka trate je spolu 7 kilometrov. Počas jazdy zabavíte aj deti. Medzi stromami sp pripravené postavičky ako napríklad červená čiapočka, či Perníková chalúpka. Asi 200 metrov od konečnej stanice je rozhľadňa s výhľadom na okolitú prírodu a panorámu Oravy a kopce ako Rozsutec či Západné Tatry.

orava - 20211002 162003 1024x485 - Výhľad na Oravu z Oravskej lesnej železnice vám vyrazí dych
autor: Simona JurigováV minulosti slúžila na zvážanie dreva. Dnes slúži ako turistická atrakcia.

Železnica patrí medzi zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete. Pôvodne slúžila na zvážanie dreva, v súčasnosti je jej funkcia úplne iná. História železnice siaha do roku 1916, kedy oravský komposesorát nechal vypracovať projekt stavy železnice. Od roku 1925 ž do roku 1969 bola spojená aj s Kysuckou lesnou železnicou.

V areáli dolnej stanice sa môžu hostia občerstviť, ale sú tam aj iné možnosti využitia voľného času. Sú tam pávy, ovečky, ale aj rôzne preliezky pre deti, ale aj ukážka remesiel, ktoré v minulosti fungovali.

Kategórie:

Podobné články