zdielať

Držíte krok s novoročnými predsavzatiami?

predsavzatia - bruce mars gJtDg6WfMlQ unsplash scaled - Držíte krok s novoročnými predsavzatiami?
Ako nestratiť odhodlanie pri plnení novoročných predsavzatí? Bruce Mars

Každý z nás si už aspoň raz dal na začiatku nového roka cieľ. Začať so zdravým stravovaním alebo sa častejšie hýbať, či dokonca skoncovať so zlozvykom v podobe fajčenia. Prvého januára začíname s obrovským entuziazmom, ktorý nás však postupne opúšťa. Ako zvládnuť novoročné predsavzatia a nstretiť vieru vo svoje schopnosti ani na konci prvého mesiaca?

Napíšte si svoj cieľ na viditeľné miesto

Máte nad svojim písacím stolom nástenku alebo každý rok používate aktívne diár? Skvelé! Napíšete si svoj cieľ na viditeľné miesto a držte sa ho. Máte problém so zdravým stravovaním? Nechce sa vám práve dnes cvičiť? Túžite opäť siahnuť po cigarete? Pozrite sa na svoj cieľ a vizualizujte si ho. Položte si základnú otázku – ako skvelo sa budem cítiť, ak sa vám naozaj podarí svoj cieľ dodržať.

predsavzatia - r r medicinals 7ivr2ALDVeA unsplash 1024x683 - Držíte krok s novoročnými predsavzatiami?
autor: R+R MedicinalsNovoročné predsavzatia nemusia skončiť s prvým mesiacom nového roka.

Definujte si bojový plán 

Žiadna vojna ešte nebola vyhraná bez skvelej taktiky. Možno sa nenachádzate vo vojne so svojim telom a zlozvykmi, ale pri novoročných predsavzatiach rozhodne plán potrebujete. Chcete začať so zdravým  stravovaním? Napíšte si zoznam potravín a receptov ktoré chcete vyskúšať. Na začiatku každého týždňa si stanovte jedálny lístok, podľa ktorého nakúpite potraviny. Tak sa vám nemôže stať, že nebudete mať doma dostatok potravín a budete musieť siahnuť po nezdravých alternatívach alebo siahnuť na jedlo z donáškovej služby.

Nebojte sa zapisovať si pokroky i plány 

Chcete začať behať? Vyhraďte si čas na plánovanie behu a rovnako na trasy, ktoré chcete absolvovať. Pomôcť vám môžu i špecializované diáre, ktoré vás udržia motivovaných a zároveň vám umožnia zapisovať si svoje úspechy. V prípade odvykania si od zlozvykov ako je fajčenie či nadmerná konzumácia cukru, si môžete viesť svol vlastný denník, v ktorom si budete zapisovať úspechy i pokroky.

predsavzatia - maddi bazzocco qKbHvzXb85A unsplash 1024x683 - Držíte krok s novoročnými predsavzatiami?
autor: Maddi BazzoccoPri predsavzatiach nezabúdajte, že skvelý plán je základom!

Pamätajte si však na fakt, že je normálne na ceste za úspechom zdolávať i prekážky. Je normálne zlyhať či vyrovnať sa s nezdarom. Podstatné je, či chcete pokračovať alebo nie. Novoročné predsavzatia majú len takú hodnotu, akú im my pripíšeme.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.