zdielať

Led svietidlá sú trendom

led svietidlá sú trendom - LED osvetlenie spalna 4 - Led svietidlá sú trendom

Aj keď to tak vyzerá, že si budeme môcť užiť májovú lyžovačku, jar je už tu. Dni sa predlžujú a noci krátia, teploty pomaly stúpajú. Aj keď ceny energií stúpajú, prichádzajúca jar a po nej leto nám umožnia ušetriť práve na energiách. Vyzerá to tak, že sa budeme musieť vrátiť k spôsobu uvažovania, aký mali v sebe naši rodičia. Nekúriť a nesvietiť zbytočne, rozumne využívať všetky spotrebiče v domácnosti, staré nahradiť novými, úspornejšími, začať jazdiť hromadnou dopravou, namiesto poloprázdneho auta. Pri spotrebičoch sa nám investícia do kúpy nového vráti najrýchlejšie. Pri výmene starých svietidiel za ledkové svietidlá sa nám investícia vracia okamžite v podobe dramatických úspor.

Ledkové svietidlá

led svietidlá sú trendom - stropne svietidlo stvorcove dvojite downlight ciernobiele - Led svietidlá sú trendom
Foto: ledprodukt.sk

Výber ledkových svietidiel je pestrý, ponuka bohatá. Ledkové svietidlá majú v ponuke všetci predajcovia elektrosortimentu, či už v podobe samostatne stojacich ledkových svietidiel, lámp, lustrov, podhľadových svietidiel, led pásikov rôznych druhov a konštelácií. Všetci reagujú na nezvratný trend stúpajúcich cien energií, vrátane elektrickej. Lepší dôvod na výmenu starého za nové asi nenájdeme. Zmenou nemusí prejsť iba interiér bytu, či domu, led technológie môžeme inštalovať aj v exteriéri. Moderné ledkové svietidlá určené do exteriérov vďaka svojim vlastnostiam spotrebujú menej elektriny na výrobu rovnakého množstva svetla, ako iné typy svietidiel. Majú o dosť dlhšiu životnosť pri plnej prevádzke v celoročných podmienkach – exteriérové ledkové svietidlá dokážu spoľahlivo slúžiť až 50 000 hodín. Ak sú ledkové svietidlá vybavené led senzorom, plnia zároveň bezpečnostnú funkciu napríklad v noci a v nepriaznivom počasí, keďže nás dokážu včas upozorniť na nežiadúcu návštevu. Ak do systému vonkajšieho osvetlenia inštalujeme led solárne svietidlo, ktoré je úplne nezávislé od elektrickej siete, náklady na jeho prevádzku môže predstavovať 0.

Podhľadové svietidlá

led svietidlá sú trendom - led pasy - Led svietidlá sú trendom
Foto: ledprodukt.sk

Najpoužívanejším zdrojom svetla v každej izbe sú lustre, zavesené na strope, alebo lampy umiestnené v interiéri. Lustre s klasickými žiarovkami, alebo inými zdrojmi svetla, je vhodné nahradiť podhľadovými svietidlami. Podhľadové svietidlá môžu byť zapustené, alebo vstavané do stropu. Takéto ledkové osvetlenie vydáva nenápadné, no dostatočne intenzívne svetlo, ktoré je schopné presvetliť celý interiér do najmenších detailov. K dispozícii sú aj led svetelné panely a led žiarovky, nie je teda potrebné robiť úplne novú inštaláciu a generálku celého stropu. Cena podhľadových led svietidiel je v dnešnej dobe už porovnateľná s ktoroukoľvek inou technológiou. Rozdiel medzi nimi je ale podstatný: led podhľadové svietidlá v akejkoľvek podobe a forme znamenajú okamžitú úsporu energií, a teda aj výdavkov na spotrebovanú elektrinu. Ponuka led podhľadových svietidiel je bohatá, no platí, že je vhodné spoliehať sa viac na skúseného overeného predajcu, ako iba na nízku cenu.

Tiež vývoj ide veľmi dopredu. Pokiaľ Vám článok neodpovedal na všetky otázky, odporúčam sa obrátiť s otázkou priamo na nás. Pokúsime sa Vám ho potom zodpovedať.

COB led pásy

Tieto špeciálne led pásy sú určené do interiéru na miesta, kde potrebujeme intenzívne osvetlenie. Kým klasické led pásiky vytvárajú svetlo formou led bodiek, COB led pásy vydávajú celistvé svetlo bez efektu led bodiek. Vyznačujú sa tým, že dosahujú vysoký svetelný výkon, preto sa najčastejšie využívané na osvetlenie akýchkoľvek pracovných priestorov, či už v kuchyni, dielni, v sklade. COB led pásy dobre poslúžia aj na osvetlenie výstavných priestorov, nábytkových detailov, či predajných pultov. Vysoký svetelný výkon COB led pásu musí byť zabezpečený vhodným chladiacim prvkom, aby sa zamedzilo jeho prehriatiu a tým aj poškodeniu COB led pásu. Ištalácia COB led pásov sa robí väčšinou do hliníkových líšt, tzv. profilov, ktoré umožňujú spoľahlivé odvedenie tepla a tým aj chladenie COB led systému. Led pásy všetkých druhov je možné kúpiť v kompletných sadách, ktoré obsahujú všetky súčasti potrebné k ich kvalitnému a spoľahlivému osadeniu a zapojeniu. Samotná inštalácia COB led pásu nie je pre zručného domáceho majstra problém. Kto si netrúfa, môže sa obrátiť na špecializovanú firmu. Stále platí, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali silou-mocou iba lacné veci. Pri rozhodovaní o kúpe a inštalácii led svetelných zdrojov, či už led svietidiel, podhľadových svietidiel, alebo COB led pásov, je najlepšie obrátiť sa na skúseného a overeného predancu.

led svietidlá sú trendom - COB   LEDprodukt - Led svietidlá sú trendom
Foto: Ledprodukt.sk

Nie je ledprodukt, ako ledprodukt.

Kategórie:

Podobné články