zdielať

Aktívny odpočinok vám pomôže zmierniť svalovicu

turista - trail running 1245982 1920 - Aktívny odpočinok vám pomôže zmierniť svalovicu

Deň, kedy to poriadne preženieme so športom pozná asi každý z nás. Ďalšie ráno je potom náročné a my sa modlíme, nech bolesti prejdú a my môžeme opäť normálne fungovať. Čo je však potrebné robiť, aby vás bolestívé stavy prešli čonajskôr? Dozviete sa v našom článku

turista - jogging 2343558 1920 - Aktívny odpočinok vám pomôže zmierniť svalovicu
autor: pixabay.comProti svalovici pomáha aktívny oddych.

  1. Hýbte sa aj ďalej – oddychovať a ležať v posteli rozhodne nepomôže, ak sa chcete zbaviť svalovice. Najlepším a zaručeným spôsobom ako sa viete zbaviť svalovice je aktívny odpočinok ako napríklad ľahká prechádzka, plávanie, ale aj domáce práce. Stimuluje to prietok krvi, čo veľmi pomáha prekrveniu boľavých miest.
  2. Zmeňte svalovú partiu, ktorú precvičujete – ak už máte svalovicu napríklad na rukách, doprajte im jednoduchší strečing a ostatné cviky v tento deň radšej vynechajte. Sústreďte sa napríklad na nohy či na iné časti tela
  3. Penový valec – na uvoľnenie svalovice môže pomôcť aj penový valec, ktorý pomáha masážou uvoľniť stuhnuté miesta. Na internete nájdete mnoho cvičení, ktoré vám môžu pomôcť.
  4. Teplo a chlad – skvelým pomocníkom pri svalovici je teplo, ale aj chlad. Ideálnou voľbou je ich kombinácia. Napríklad v teplej sprche prekrvíte svaly, čo uvoľní pocit stuhnutosti. Naopak studená voda zas zmierni zápal vo svaloch. Skvelou voľbou je aj prikladanie ľadových kociek na boľavé miesta.
  5. Magnézium – zvýšene dávky magnézia tiež pomáha bojovať so svalovicou a uvoľňuje stuhnuté svaly a  kŕče.
  6. Lieky proti bolesti – mnoho lekárov odporúča pri svalovici užívať lieky proti bolesti, ktoré zmiernia príznaky. Štúdie však zatiaľ neukázali priamy vplyv. ďalším tipom ako zmenšiť svalovicu sú chladivé masti, napríklad z kostihoja lekárskeho, ktorý pomáha uvoľneniu svalovej stuhnutosti.
Kategórie:

Podobné články