zdielať

Tieto otázky by ste si mali poloziť ak zvažujete kúpu domáceho zvieratka

- kate stone matheson uy5t CJuIK4 unsplash scaled - Tieto otázky by ste si mali poloziť ak zvažujete kúpu domáceho zvieratka
zviera, domáce zviera, starostlivosť, veterinár, domácnosť

Mať doma domáce zvieratko je snom mnohých ľudí. Ak ho však chceme mať doma, pred jeho zaobstaraním by sme si mali zvážiť svoje možnosti.

Mám na to dostatok financií?

Mať doma zvieratko nie je len otázkou pár eur mesačne ako si mnoho majiteľov myslí. Hlavne v prípade komplikácií a zdravotných problémov sa môžu vyšplhať sumy až na tisíce eur. Je potrebné myslieť, že zviera potrebuje krmivo, vybavenie, ale aj ošetrenia veterinárom. Samozrejmosťou sú očkovania a odčervenia.

Mám na to dostatok času?

Každé domáce zvieratko potrebuje vašu lásku a pozornosť. Ak ste typ človeka, ktorý trávi mnoho času mimo domova, mali by ste si premyslieť, či budete mať dostatok času venovať sa mu. V niektorých prípadoch je možnosť aj brávať si zvieratko do práce, ale určite je dobrý nápad overiť si to vopred.

- humberto arellano N G2Sqdy9QY unsplash 300x199 - Tieto otázky by ste si mali poloziť ak zvažujete kúpu domáceho zvieratka
autor: https://unsplash.com/photos/uy5t-CJuIK4Voľba správneho zvieratka vyžaduje zváženie viacerých kritérií.

Mám na to dostatok skúseností?

Správna výchova je základom dobrého domáceho zvieraťa. Ak nemáte dosť skúseností na správnu výchovu, mali by ste zvážiť aj profesionálny výcvik, ktorý tiež môže stáť ďalšie peniaze.

Vybral som si zviera, ktoré vyhovuje mojim potrebám a môjmu životnému štýlu?

Keď zvažujeme osvojenie zvieratka, mali by sme sa zamyslieť nad tým, či temperament zvieratka sa zhoduje s mojím životným štýlom. Ak ste aktívny športovec, ktorý miluje túry, tak pokojný bytový pes nebude tou správnou voľbou. Naopak ak radšej trávite čas doma a v pokoji, hyperaktívne plemená pri vás s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú mať dosť pohybu, ktorý potrebujú pre správny psychický a fyzický vývoj.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode