zdielať

Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál

uspavanie dieťaťa - P1200323 - Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál
Čítaj mi pred spaním - knižka Zdroj: Autor článku

Je večer a deti sú ešte stále plné energie, no je čas ísť spať. Čo keby ste ich prilákali do postieľok peknou knižkou, ktorá im ešte pomôže ľahko zaspať? Nie je nič krajšie, ako stráviť s deťmi ešte nejaký kvalitný čas navyše a pri čítaní knižky sa upokojiť a pripraviť na príjemný spánok.
Týchto pár tipov na čítanie urobí z nepríjemného uspávania krásny rituál.

Sloníča, ktoré chce zaspať – Carl-Johan Forssén Ehrlin
Knižky od tohto autora obsahujú psychologické techniky, ktoré sú ukryté vo švédskych rozprávkach. Táto knižka je o sloníčatku a je krásne ilustrovaná. Ocitnete sa v nej v zázračnom lese so slonicou, ktorá bude stretávať rôzne postavičky. Príbeh dopomôže najmenším k tomu, aby sa uvoľnili a upokojili. Mnoho ľudí už potvrdilo, že to na ich deti naozaj funguje a zaspia dokonca už po pár prečítaných stranách (často to pôsobí aj na rodičov).

 

uspavanie dieťaťa - P1200316 - Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál
Zdroj: Autor článku

 

uspavanie dieťaťa - P1200319 - Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál
Zdroj: Autor článku


Čítaj mi pred spaním – Claire Hawkock Charlotte Cooke
Spoločné čítanie tejto knižky dieťa upokojí a bude sa mu jednoducho zaspávať. Aj vďaka použitým správnym slovám, ich opakovaniu, a príbehu, ktorý je ako stvorený na pokojný spánok. Text je jednoduchý a krátky, preto bude baviť aj menšie deti. Doplnený je peknými snovými ilustráciami na celé strany, ktoré dotvoria atmosféru.

uspavanie dieťaťa - P1200323 - Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál
Zdroj: Autor článku


Moja prvá 3D kniha: Čas ísť spať
Na každej strane dieťa zaujme 3D prvok, ktorý pomôže udržať ich pozornosť pri počúvaní príbehu. Zároveň obsahuje aj odklápacie okienka, pod ktoré sa môže dieťa pozrieť. Medveď Vilko pôjde deťom príkladom a im sa bude potom ľahšie zaspávať.

uspavanie dieťaťa - P1200411 - Svet malých čitateľov: Urobte z uspávania krásny rituál
Zdroj: Autor článku


Dřív, než půjdem spát – Ilona Komárková Petr Wagner
V knižke sa zvieratká ukladajú na spánok a deti to pri čítaní knižky po nich rady zopakujú. Na každej strane sú zobrazené iné zvieratká vo svojich brlôžkoch. Obsahuje pekné ilustrácie a podarené a jednoduché básničky. Je určená pre menšie deti okolo 3 rokov.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode