zdielať

Tipy ako si skrátiť dlhé chvíle v domácej karanténe

- photo 1488117382278 329ccc22eecb - Tipy ako si skrátiť dlhé chvíle v domácej karanténe
korona, koronavirus, pandemia, záľuby, Autor: Toa Heftiba

Covid-19 alebo coronavirus je slovo, ktoré v posledných týždňoch hýbe celým svetom. Práve kvôli tomuto vírusu mnoho ľudí zostalo úplne doma a ulice zívajú prázdnotou. Dnes vám prinášame tipy, ako využiť tento čas efektívne.

V týchto dňoch väčšina z nás trávi čas doma (aspoň v to dúfame). Využite tento čas sa svoj rozvoj či utužovanie vzťahov s blízkymi.  Moderná a zároveň rýchla doba, ktorá posunula do popredia komunikáciu cez telefóny či internet svojim spôsobom ochladila mnoho vzťahov. Určite by bolo fajn v týchto dňoch, aby sme sa viac venovali svojim najbližším, alebo tým s ktorými žijeme.

Športujte aj doma

Vstať z postele a zacvičiť si doma je pre mnohých z nás náročné. Napriek tomu je to v týchto dňoch, kedy nemáme prirodzený pohyb ešte dôležitejšie. Na internete, ale aj na Youtube existuje kopa videí, ktoré ponúkajú dokonca celé série až na niekoľko týždňov. Pustite sa do toho a po karanténe prekvapíte novým telom.

Vytiahnite dobrú knihu

Mnohí z nás si bez dobrej knižky nevedia predstaviť život. Oddychujte s knižkou v ruke. Skvelým tipom je zapáliť si k tomu sviečku a vytvoriť tak pohodovú atmosféru.

- coffee 2390136 1920 300x204 - Tipy ako si skrátiť dlhé chvíle v domácej karanténe

Pozrite si opäť svoj obľúbený seriál či film

Televízia, internet, ale aj Netflix ponúkajú mnohé možnosti ako sledovať filmy či seriály rôznych žánrov.V týchto dňoch odporúčame sledovanie napríklad dokumentárnych filmov, ktoré vás obohatia o nové poznatky.

Zdokonaľte sa v cudzích jazykov alebo si spravte online kurzy

Aj ty si hovoríš, že by si chcel hovoriť španielsky, taliansky či čínsky? Teraz máš na to ideálnu možnosť. Na internete je mnoho online kurzov, ktoré sú vhodné na štúdium cudzieho jazyka aj z domu. Zapojte sa do kurzu a za tých pár dní sa určite naučíš nové slovíčka. Ďalšou možnosťou je venovať čas online kurzom zameraným na iné sféry, napríklad IT, či marketing.

Spravte si poriadok

Čistota pol života.  Využite tento čas na detailne upratanie bytu či domu a pustite sa do prác, na ktoré bežne nemáte čas.

Urobte si deň pre seba

Každá žena určite miluje chvíle pre seba. Či už sú to chvíle s dobrou knihou alebo len oddych v posteli. Strávte tento deň efektívne. Spravte si masku na tvár alebo si nalakujte nechty.

- painting fingernails 635261 1920 300x200 - Tipy ako si skrátiť dlhé chvíle v domácej karanténe

Hľadajte nové záľuby

Práve vďaka tejto situácii mnoho z nás vyskúša novú aktivitu  šitie rušok. Ak ste vyskúšali túto aktivitu, zamysleli ste sa počas nej, aké by to bolo keby si ušijete aj iné módne kúsky či napríklad vlastnú kabelku?Ďalšou možnosťou ako tráviť doma čas je pečenie. Domácim pečivom či sladkým určite potešíte ostatných členov rodiny a určite si na tom aj pochutia.

Nech už trávite tento čas akokoľvek, hlavne zostaňte doma. Viete tak zachrániť svoj život, ale aj život ľuďom okolo.

Veľa zdravia prajeme!

Kategórie:

Podobné články