zdielať

4 tipy, ako žiť zdravšie

zdravý život - lyfe fuel  8lVVBTvBOU unsplash scaled - 4 tipy, ako žiť zdravšie

Žiť zdravšie je pre mnohých vysnívanou métou. Najčastejšie prichádza túžba žiť zdravšie s dôležitými míľnikmi, ako je napríklad začiatok nového roka alebo začiatok mesiaca. Začneme s radosťou, ale postupne z nás vyprcháva. Strácame sa v najrôznejších radách a informácií je toľko, že netušíme, ako ďalej postupovať. Svoju snahu vzdáme po niekoľkých dňoch, pretože sa cítime pod tlakom. A až z nás negatívne pocity vyprchajú, skúsime to zas. V našom dnešnom článku vám prinesieme pohľad, ako zaradiť kúsok zdravého životného štýlu do bežných dní. Je to možné i jednoducho. 

1 Venujte pohybu aspoň 20 minút 

Stiahnite si aplikáciu so zaujímavými cvikmi. Vyrazte na prechádzku a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Doprajte si strečing po hodine práce v jednej polohe. Je len na vás, aký typ pohybu zvolíte. Skúste sa na začiatku zamerať len na radosť z toho, že sa hýbete. Už tým robíte pokrok oproti svojmu starému ja. 

zdravý život - brooke lark M4E7X3z80PQ unsplash 1024x683 - 4 tipy, ako žiť zdravšie
autor: Brooke Lark Zdravý životný štýl nemusí byť veda.

2 Porcia ovocia a zeleniny ku každému jedlu 

Dnes už nik netuší, ako definovať zdravú stravu. Čerstvé potraviny sú však pre náš organizmus vždy lepšou voľbou. Na raňajky stavte na čerstvé ovocie s obilnou kašou, na obed si doprajte k bežnej porcii i porciu zeleniny naviac. Veľmi skoro si všimnete, čo s vami porcia zeleniny a ovocia dokáže spraviť. 

3 Dodržte pitný režim 

Dva litre vody sú základom, ktorý je odporúčaný v každej publikácii o zdravom životnom štýle. A skutočne – voda je látkou nevyhnutnou pre našu existenciu. Zamerajte sa na to, že každý deň dva litre čistej vody vypijete. Zabudnite na sladené limonády a džúsy – čistá voda je lacnejšou komoditou, ktorá nabudí vašu psychiku i fyzické zdravie. 

zdravý život - manki kim 12Kb5ynfxso unsplash 1024x683 - 4 tipy, ako žiť zdravšie
autor: Manki KimZačnite svoje ráno pohárom čistej vody.

4 Spánok nepodceňujte 

Už len jedna epizóda seriálu. Posledná kapitola. Už len pár pracovných úloh. Spoznávate sa v tom? Mnoho z nás dáva iným úlohám prednosť pred spánkom. Pre zdravé telo je však oddych nevyhnutný. Predstavuje čas na regeneráciu. Preto si doprajte aspoň 7 hodín spánku každý deň. 

Zdravý životný štýl nemusí byť náročný, ak začnete úplnými základmi. Ak naložíte na seba príliš veľa nových úloh, je viac ako pravdepodobné, že vás to po čase opustí. Rovnako nemôžete neustále spoliehať na motiváciu. Oveľa efektívnejšou cestou je vybudovať si zdravé návyky. 

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.