zdielať

Všetci by sme mali byť veční študenti – časť 2.

študenti - Dark Green Chalk Board Good Luck Card 1 - Všetci by sme mali byť veční študenti – časť 2.

V prvej časti sme sa (dúfam) zhodli, že učenie je pre každého a investovaný čas a námaha do učenia sa vyplatí. Pokiaľ sme sa odhodlali ísť „do toho“ tak je veľmi pravdepodobné, že sa stretneme s týmito troma problémami: „neviem v čom sa mám vzdelávať“, „nejde mi to“ a „nechce sa mi“.

  1. Neviem v čom sa mám vzdelávať. Táto dilema je veľmi častá, ale najľahšie riešiteľná. Najlepšie bude keď si pozriete ponuky vo Vašom okolí, alebo vo firme, v ktorej pracujete. Spravte si zoznam všetkého čo je v ponuke a spýtajte sa sami seba tieto otázky, ktorými ohodnotíte dané ponuky: Využijem to? Bude ma to baviť? Dostanem platný certifikát? Ako to budem stíhať popri práci, deťoch, rodine, psíkovi…? Chcem v budúcnosti v tomto napredovať ešte viac? Tá ponuka, ktorá bude mať najviac pozitívnych aspektov vyhráva!
  2. Nejde mi to. To, že nám učenie nejde úplne bez problémov je jasné. Čím je človek straší tým sa mu ťažšie učí. Ak to chceme zlepšiť, tak sa musíme začať pozorovať. Treba odsledovať kedy je ten čas dňa, kedy nám to najviac „páli“. Mne sa osobne najlepšie učí ráno, takže sa viac naučím v sobotu pri raňajkách ako cez týždeň po práci. Pokiaľ zistíte kedy sa vám najlepšie učí, nebojte sa prispôsobiť tomu Váš program. Ďalšou dôležitou súčasťou je mať v učení systém- radšej sa naučiť menej a poriadne, stanoviť si reálne ciele. Veľa ľudí zabúda aj na dodržiavanie pitného režimu – a tým sa nemyslí káva, ale voda :). Dostatok vody je dôležitý pre správne fungovanie mozgu. Veľmi užitočné je, ak Vás niekto vyskúša. Pokiaľ takú možnosť nemáte, tak sa skúšajte sami – pekne nahlas, nehanbite sa.
  3. Nechce sa mi. Slovné spojenie nechce sa mi by sme mali vymazať zo svojho slovníka. Uvedomte si koľko času denne sa venujete pozeraniu fotiek na internete, alebo pozeraniu seriálov. Sú to oddychové činnosti, ale nič Vám nedajú. Skúste polovicu tohto času venovať učeniu a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. Stačí sa odhodlať, vytrvať a uvidíte výsledky.

Pokiaľ narazíte na ďalšie prekážky a problémy pri Vašom vzdelávaní, určite ich dokážete prekonať, tak isto, ako ste zvládli tieto tri. Vedomosti Vám nikto nevezme. Držíme palce!

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode