zdielať

Glamping – stanovanie pre náročných

glamping - jonas ducker SN5tt oozVI unsplash 1 scaled - Glamping – stanovanie pre náročných

Medzi čoraz populárnejšie formy cestovania patrí glamping. Ak ste sa doteraz s týmto výrazom nestretli nevadí. V našom článku sa dozviete o benefitoch tejto novinky.

Glamping je ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu, ale zároveň sa nechcú vzdať svojho pohodlia a predstavy o pohodlnej dovolenke. Slovíčko glamping vzniklo zo slov glamorous a camping, čo teda pomenúva luxus a stanovanie. Ide teda o ubytovanie v luxusných stanoch. Tento koncept sa stal populárnym najmä v zahraničí, ale postupne sa dostáva obľube aj u nás. Už aj na Slovensku nájdeme ponuky takejto formy ubytovania.

Glamping je skutočný zážitok, nakoľko ide o formu stanovania pre náročnejších turistov. Ubytovania tohto typu sú premyslené do skutočných detailov. V malom priestore nájdete všetko, čo potrebujete, aby ste si užili pobyt. Stany sú zvyčajne vybavené sprchou a toaletou. V niektorých prípadoch sa tam nachádza aj jednotka kúrenia či klimatizácia. Väčšinou však ide o prepychové obydlia, ktorým niekedy nechýba jedáleň či obývačka. Súčasťou ubytovania býva súkromne ohnisko alebo gril. Vybrané glampingy dokonca ponúkajú svojim hosťom možnosť čerstvých raňajok, ktoré každé vás budú čakať každé ráno pred stanom.

glamping - li yang rPMXoNjh3hM unsplash 1024x683 - Glamping – stanovanie pre náročných
autor: unsplash.comGlamping je formou stanovania pre tých, ktorí neradi skúšajú bežné stanovanie.

Majitelia glampingov sa snažia zabezpečiť ubytovanie tak, aby každý stan ponúkal dokonalé súkromie. Zvyčajne sú glampingy umiestnené uprostred lesa, aby ponúkali svojim hosťom pokoj od rušnej civilizácie. Zvyčajným znakom tohto ubytovanie je aj to, že sa nachádza na atraktívnom mieste v prírode a v lokalite, ktorá je niečim výnimočná.

Napriek tomu, že cena pobytu je mierne vyššia, tento typ ubytovania sa teší stále väčšej obľube.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode