zdielať

Technika Pomodoro: Pomôže zvýšiť produktivitu i zlepšiť sústredenie

technika pomodoro - malvestida magazine FfbVFLAVscw unsplash scaled - Technika Pomodoro: Pomôže zvýšiť produktivitu i zlepšiť sústredenie
Ako funguje technika Pomodoro? Malvestida Magazine

September je pre mnohých dôležitým míľnikom roka. Začína nový školský rok, semester i nové obdobie v práci. Po pokojnom lete nesúcom sa na vlne horúčav a dovoleniek sa opäť dostávame do víru povinností. Nie je žiadnym prekvapením, že stratená produktivita sa hľadá len veľmi ťažko. Nútime sa do úloh, ktoré musíme splniť. Ak sa v tom spoznávate, možno nastáva pravý čas vyskúšať techniku Pomodoro. 

Technika Pomodoro – čo predstavuje? 

Technika Pomodoro predstavuje systém, ktorý vám pomôže správne pracovať s časom. Ak často v oblasti time managementu tápete, je pravý čas dať technike Pomodoro šancu. Je založená na striedaní časových intervalov práce a oddychu. Pracovný interval predstavuje 25 minút, po ktorých nasleduje 5 minút oddychu zameraných na reštartovanie vašej mysle. Po 3 pracovných intervaloch zvyčajne nasleduje dlhšie obdobie oddych (25 minút). 

technika pomodoro - boitumelo phetla pUK15DsdxKs unsplash 1024x705 - Technika Pomodoro: Pomôže zvýšiť produktivitu i zlepšiť sústredenie
autor: Boitumelo PhetlaBojujete s produktivitou? Potom je Pomodoro ideálne pre vás.

Čo Pomodoro prinesie do vášho pracovného dňa? 

Hlavným cieľom je zvýšiť produktivitu. Svoj pracovný deň môžete efektívne rozdeliť na úseky trvajúce 25 minút. A priznajme si: sústrediť sa 25 minút na úlohu alebo jej časť rozhodne neznie tak zle, ako keď si predstavíme jasne neohraničený pracovný úsek. Niet divu, že sa nám potom do úloh púšťa horšie, ak nevieme, koľko času pri nich strávime. 

Vďaka technike Pomodoro sa nám lepšie sústredí a môžeme zlepšiť i organizáciu svojho pracovného dňa. Vieme lepšie plánovať a naša práca dostáva smer i stratégiu. Výskumy, ktoré sa technikou Pomodoro zaoberali, dokazujú, že pri jej využívaní odvedieme viac práce a zlepší sa i kvalita vykonaných úloh. A to už rozhodne stojí za vyskúšanie. 

technika pomodoro - tristan gassert ulTMKa88rEM unsplash 1024x683 - Technika Pomodoro: Pomôže zvýšiť produktivitu i zlepšiť sústredenie
autor: Tristan GassertNaučte sa efektívne pracovať s časom.

Ako začať s technikou Pomodoro? 

Technika Pomodoro získala svoje pomenovanie po časovači v tvare paradajky, ktorý sa využíval pri príprave v kuchyni. Na vyskúšanie techniky Pomodoro nepotrebujete nič špeciálne. Pokojne môžete siahnuť po stopkách, inteligentných hodinkách alebo bežnom časovači. Pomôcť vám môže i aplikácia s názvom Focus Keeper, ktorá je presne navrhnutá v zmysle techniky Pomodoro (aplikácia je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS aj Android). Tak smelo do práce!

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode