zdielať

Vynález na zvýšenie produktivity zamestnancov v práci: na tomto záchode nevydržíte len tak prokrastinovať

toaleta - 107000 Toilet Cistern New SLOPE 2 231348  - Vynález na zvýšenie produktivity zamestnancov v práci: na tomto záchode nevydržíte len tak prokrastinovať

Ak ste interným zamestnancom takej štandardne fungujúcej firmy súčasnosti, ruku na srdce. Kto z vás občas nezalezie na toaletu nielen kvôli fyziologickým potrebám, ale aj pre niečo iné? WC sa na chvíľu stane vaším útočiskom pred šéfom, kolegami či samotnou prácou, a spoločníka vám robí len mobil a sociálne siete. Problém je, že niekedy to nie je len na pár minút.

V júli tohto roka uskutočnila spoločnosť Protecting.co.uk prieskum v ôsmich mestách Veľkej Británie, podľa ktorého zistili, že niektorí zamestnanci trávili v kúpeľni až 28 minút pri jedinej návšteve. Odborníci vraj odhadujú, že takéto predlžovanie prestávok zamestnancov v práci stojí britskú ekonomiku ročne až 4 miliardy libier. Prokrastinácia v práci sa jednoducho spája s návštevou toalety a práve tento fakt sa snažila využiť spoločnosť StandardToilet, ktorá vyrobila nezvyčajnú toaletu s rovnakým názvom.

Záchod, na ktorom neobsedíte

StandardToilet má sedadlo sklonené smerom nadol pod ulom 13 stupňov, čo z tejto toalety robí veľmi nepohodlné posedenie. Nebude sa vám chcieť ostať na ňom dlhšie, než je nevyhnutné, pretože vás rozbolia nohy. Napätie vo svaloch bude podobné, ako pri podrepe, v ktorom musíte zotrvať.

Podľa výrobcu, nik nevydrží na WC s takýmto sklonom dlhšie, než 5 minút. A preto sa spoločnosť zameriava práve na veľké firmy a kancelárie, kde podľa nich najviac potrebujú zvýšiť produktivitu práce. Nezvyčajné WC podporila aj Britská asociácia toaliet (BTA), ktorá má za cieľ zlepšovať vybavenie kúpeľní a toaliet v kanceláriách a na verejných priestranstvách.

Je vraj dokonca prospešnejší pre celkové zdravie

Nie je to ale iba o produktivite práce. Tvorca „vynálezu“ Mahabir Gill tvrdí, že toaleta má aj pozitívne účinky na zdravie. Podľa neho zlepšuje držanie tela. Tradičné WC má podľa výskumov negatívny vplyv na tvorbu hemoroidov a na oslabenie panvového dna. „StandardToilet naopak núti telo zapojiť svaly horných aj dolných končatín, čo pomáha zmierňovať poruchy pohybového aparátu,“ vyjadril sa Gill. Sklon trinásť stupňov je podľa neho síce nepohodlný, ale zďaleka nie škodlivý, práve naopak.

Nech je to akokoľvek, nie je samozrejme vylúčené, že sa tento nezvyčajný záchod dostane čoskoro aj k nám.

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode