zdielať

Fontana di Trevi- najznámejšia fontána v Ríme- 2.časť

fontana di trevi - IMG 2117 scaled - Fontana di Trevi- najznámejšia fontána v Ríme- 2.časť

Fontána di Trevi je naozaj umelecký skvost, ktorý si vybrali aj mnohí režiséri do svojich filmov. Môžeme ju vidieť napríklad vo svetoznámom filme talianskeho režiséra Federica Felliniho „La Dolce Vita“ z roku 1960.

fontana di trevi - IMG 2125 683x1024 - Fontana di Trevi- najznámejšia fontána v Ríme- 2.časť

Aká je najznámejšia tradícia spojená s Fontánou di Trevi?

Hovorí sa, že každé miesto má svoju poverovú tradíciu. Nie je tomu inak ani s Fontánou di Trevi. Hod mincou je akt, ktorému nemôže uniknúť žiadny turista. Ten, kto príde do Ríma mal by si hodiť do Fontány di Trevi mincu. Ako a prečo? Človek by sa mal postaviť chrbtom ku fontáne, pravú ruku si umiestniť na ľavé rameno a hodiť mincu do fontány. Ak sa stihne so zatvorenými očami rýchlo otočiť práve vo chvíli, keď sa minca dotkne vody, určite sa do Ríma vráti.  S čím súvisí tento starodávny, no dnes možno komerčný zvyk? Kedysi, keď chlapci museli odísť na vojenskú službu, tak ich priateľky prinútili napiť sa z fontány, aby tak mohli byť v budúcnosti spolu.

fontana di trevi - IMG 2122 683x1024 - Fontana di Trevi- najznámejšia fontána v Ríme- 2.časť

Či už si chcete hodiť mincou alebo sa len odfotiť, odporúčam prísť skoro ráno, kedy je fontána a námestie poloprázdne. Užijete si tak idylickú atmosféru a pokojne si môžete posedieť na schodíkoch pred fontánou a vychutnať si tak ranné cappuccino, ktoré si môžete zobrať so sebou z miestnej kaviarne, ktorá sa nachádza pár metrov od fontány. Vo všeobecnosti po návšteve Ríma odporúčam absolvovať návštevu pamiatok skoro ráno, pred tým, ako sa prebudia davy turistov, ktoré vtrhnú do mesta.

 

To, že Fontána di Trevi je najznámejšia fontána a najdôležitejšia fontána v Ríme som sa presvedčila na vlastné oči. Odporúčam navštíviť Rím, ktorý je známy svojimi nádhernými námestiami a fontánami.

Budete očarení, to Vám garantujem.

http://britannica.com

http://rome.net

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode