zdielať

Ako sa pripraviť na skúšky po nezvyčajnom semestri

skúškové obdobie - green chameleon s9CC2SKySJM unsplash scaled - Ako sa pripraviť na skúšky po nezvyčajnom semestri
Ako zvládnuť skúškové efektívne? Green Chameleon

Skúškové obdobie sa opäť nezadržateľne blíži a my máme za sebou semester, ktorý bol v mnohých ohľadoch iný. Takmer všetky predmety sme absolvovali prostredníctvom monitorov našich počítačov. Ako sa pripraviť na skúšky, keď všetko bežalo v obmedzenom režime? Je to vôbec možné? Samozrejme, všetko sa dá, ak máme dostatok odhodlania a vôle. V našom dnešnom článku sme sa zamerali na tipy a triky, ako sa pripraviť na úspešné skúškové obdobie. Aplikovať ich môžete i po bežnom semestri – a všetci dúfame, že raz budeme môcť.

Dostatok spánku a pravidelný režim

Pri dištančnej výuke bolo jednoduché pozerať do neskorej noci Netflix a ráno si pustiť prednášku, ktorú sme sledovali z pohodlia svojej postele. Odrazu je tu však skúškové a my ráno po tomto programe nenachádzame motiváciu ani energiu na učenie. Ak máte rovnaký problém, zamerajte sa na pravidelný režim a spánok v trvaní aspoň 7 hodín. Je lákavé uvažovať nad nekonečným pozeraním filmov a ponocovaním. Na druhej strane však spánok dokáže i pri zapamätaní učiva skutočné zázraky.

skúškové obdobie - damir spanic 09znJJdtZFc unsplash 1024x683 - Ako sa pripraviť na skúšky po nezvyčajnom semestri
autor: Damir SpanicDostatok oddychu umožňuje lepšie si zapamätať učivo.

Priority a plán

Netušíte, aké skúšky vás čakajú a čo všetko musíte splniť? V tom prípade vám odporúčame venovať aspoň jeden deň na začiatku skúškového obdobia vytvoreniu plánu. Na tento účel skvelo využijete plánovací denník alebo bežný diár. Poznačte si termíny, vyznačte deadliny a zamerajte sa na splnenie potrebných bodov. Po vytvorení plánu sa vám rozhodne bude voľnejšie dýchať.

Vytvorte si prestávky

Nie však také, ktoré trvajú celý deň. Rozdeľte si učivo na jednotlivé celky a po každých 45 minútach si doprajte oddych 15 minút. Odporúčame zamerať sa na aktívny oddych v podobe strečingu, prechádzky alebo upratovania. K upratovaniu máme ešte jednu poznámku. Zaraďte ho do svojej rannej rutiny. Je oveľa jednoduchšie udržať si motiváciu a učiť sa v príjemnom prostredí.

skúškové obdobie - maddi bazzocco qKbHvzXb85A unsplash 1024x683 - Ako sa pripraviť na skúšky po nezvyčajnom semestri
autor: Maddi BazzoccoNaplánujte si zdravé a chutné jedlo.

Naplánujte si jedlo

Vedeli ste, že najviac času nám paradoxne nezaberie varenie, ale rozhodovanie sa, čo budeme variť a následné nakupovanie? I počas skúškového obdobia je možné stravovať sa zdravo. Na začiatku týždňa si naplánujte jedlo a následne nakúpte všetky potrebné ingrediencie. Pôjde to oveľa jednoduchšie.

Veríme, že skúškové obdobie zvládnete v pohode a s prehľadom. Dôležité je sústrediť sa a zostaviť si dobrý plán, ktorý vám bude vyhovovať.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.