zdielať

10 tipov pre vždy čistú domácnosť

upratovanie - anton y bjqTUUw2Q unsplash scaled - 10 tipov pre vždy čistú domácnosť

Čistá domácnosť vplýva aj na čistú myseľ. U väčšiny ľudí platí, že v čistej domácnosti sa aj ľahšie učí a vzdeláva. Čistá domácnosť je aj zdravá domácnosť.

Ak sa chcete vo svojom domove cítiť skutočne príjemne, je dôležité pravidelné upratovanie. Nikdy neviete kedy príde nečakaná návšteva, ale aj v poriadku sa určite cítite lepšie. Prečítajte si našich 10 tipov, ako sa dá udržať vás domov vždy čistý.

upratovanie - everdrop gmbh SqOMDOQb3ws unsplash 1024x683 - 10 tipov pre vždy čistú domácnosť
autor: unsplash.comAj keď máte nabitý program, nájdite vždy aspoň chvíľu, aby ste odložili veci.

  1. Upratujte pravidelne – určite to poznáte, že ráno rýchlo vstanete, idete do práce a potom za svojimi záujmami. Nakoniec prídete večer a ste unavení a chcete si rovno ľahnúť. Dbajte však na to, aby ste si našli každý deň 15 minút, ktorými vyriešite najväčšie aktuálne nedostatky v byte alebo dome. Menej práce vám potom zostane na víkend.
  2. Organizujte svoj priestor – Správne zorganizovaný priestor pomôže udržať domácnosť čistú. Kúpte si rôzne rozdeľovače, košíky či nádoby, v ktorých budete mať veci roztriedené.
  3. Zabudnite na riady v umývadle– ak chcete aby vyzerala domácnosť čistá už na prvý pohľad,  vždy dbajte na to, aby ste rovno odložili riady do umývačky alebo ich rovno umyli.
  4. Odložte si to čo vidíte – keď prinesiete nákup z obchodu, či prídete z práce, poukladajte veci hneď na miesto, na ktoré patria.
  5. Dbajte na to, aby otvorené priestory boli upratané – keď sa pozriete na prvý pohľad na otvorený priestor, práve ten robí prvý dojem. Priestory ako vitríny, knižnice či poličky, ktoré majú priehľadné sklo by mali mať upratané vnútro.
  6. Ustielajte posteľ hneď keď sa zobudíte – možno to bude znieť ako na vojne, ale posteľ by sa mala ráno ustlať hneď po prebudení.
  7.  Špinavé oblečenie dajte rovno do koša, vypraté a vysušené rovno poskladajte – Keď prídete domov  z práce a prezlečiete sa, nenechajte svoje oblečenie pohodené kdekoľvek. Špinavé prádlo dajte hneď do koša na oblečenie, veci, ktoré ste nechali na sušiaku zas hneď podkladajte.
  8.  Vyhoďte staré veci, aby mohli prísť tie nové – veci, ktoré sú už opotrebované nemajú čo robiť v domácnosti. Vo väčšine prípadov len zavadzajú a tak robia neporiadok.
  9. Zem pod nohami musí byť prázdna – či už máte malé dieťa, ktoré necháva hračky, alebo spolubývajúceho, ktorý necháva všetko na zemi, to musí prestať. Odkladajte veci tak, aby nezostávali na zemi.
  10. Podlaha bez šmúh a smetí – čistá podlaha je vizitkou každej šikovnej gazdinky. Byt alebo dom by sa mal vysávať aspoň 3x do týždňa, v prípade alergika v domácnosti aj každý deň. Odporúčame kúpiť si malý ručný vysávač, kde nie je problém prebehnúť zem ani každý deň.

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode