zdielať

Nie je ledprodukt ako ledprodukt

automatický koncept - osvetlenie pracovna2 696x392 1 - Nie je ledprodukt ako ledprodukt

Zvýšené nároky na spotrebu energií, predovšetkým elektrickej energie, sú dôsledkom toho, že používame čim ďalej, tým viac elektrických spotrebičov. A to nielen v domácnostiach, v bytoch, domoch, záhradách, ale aj v práci, teda na úradoch, vo fabrikách, logistických prevádzkach. Zvýšený dopyt po elektrine spôsobuje zvyšovanie jej cien, čo má za následok zvyšovanie inflačných tlakov. Inflácia je v súčasnosti na takej úrovni, že každý, kto ju chce mať aspoň trocha pod kontrolou, sa snaží vymyslieť, ako ušetriť. Našťastie, sú tu led technológie, ktoré sú úsporné, majú dlhú životnosť, dajú sa jednoducho nainštalovať kdekoľvek. Ledprodukty spĺňajú všetky podmienky pre okamžitú aj dlhodobú úsporu finančných prostriedkov.

Led svietidlá

Dni sa predlžujú a noci skracujú, no ešte stále potrebujeme niekoľko hodín do dňa svietiť. Príprava jedla v kuchyni, spoločný program v obývačke, čítanie pred spaním v spálni, toto všetko sa večer bez svetla nezaobíde. Nehovoriac o tom, že na konci zimy, ktorý sa tie blíži, pociťuje organizmus človeka,  okrem vitamínov, aj absenciu svetla – a tak vzniká jarná únava. Jednoduchým a okamžitým riešením je dosiahnutie väčšieho množstva svetla pomocou led svietidiel. Led svietidlo, či už zapustené, alebo voľne stojace, si nájde svoje miesto všade. Led svietidlo v podobe lampy môžeme po miestnosti voľne premiestňovať, led svietidlo v podobe led pásiky do izby prinesie úplne nový typ atmosféry, podhľadové svietidlá s led technológiou túto atmosféru ešte viac umocnia. Ak sa od začiatku spoľahneme na overeného dodávateľa, akým je napríklad ledprodukt.sk, nemôžeme pochybiť.

Led pásiky do izby

automatický koncept - LED osvetlenie spalna 4 300x169 - Nie je ledprodukt ako ledprodukt
Foto: www.ledprodukt.sk

Led pásiky sú dnes k dostaniu v nespočetných variantoch a kombináciách. Vyrábajú sa od začiatku ako dizajnová záležitosť. Niekto chce nenápadné dizajnové led pásiky ako doplnok, niekto siahne po led pásikoch, ktoré umožňujú nespočetné farebné kombinácie. Vnútorné led pásiky, určené do izby už dnes môžeme veľmi jednoducho nainštalovať na podsvietenie či zvýraznenie ktorejkoľvek časti ktorejkoľvek miestnosti. Vonkajšie led pásiky umiestnené kdekoľvek v exteriéri môžeme mať stále na očiach, umožňujú nám osvetliť vstupné priestory, záhrady, bazény, dielne, prístupové cesty, ale aj celé budovy zvonku. Využívajú 24 V a 12 V napätie, stačí si len vybrať. Skúsený dodávateľ nám dokáže isto fundovane poradiť nielen ak potrebujeme led pásiky do izby, ale kdekoľvek. Dlhoročné skúsenosti s predajom led produktov má napríklad ledprodukt.sk.

Podhľadové svietidlá

Podhľadové svietidlá založené na led technológii patria do kategórie zápustných svietidiel. Ako už hovorí samotný názov, tieto led svietidlá sú zapustené do stropu, väčšinou sadrokartónového, formou podhľadu. Je dôležité správne ich rozložiť na inštalovanú plochu, aby priestor pod nimi bol osvetlený intenzívne a rovnomerne. Správne rozmiestnené podhľadové svietidlá takto vytvoria tú správnu atmosféru v ktoromkoľvek ročnom období. Okrem použitia v ľubovoľnom interiéri môžu slúžiť ako osvetlenie aj v exteriérových priestoroch, napríklad na osvetlenie fasád, schodíšť, ale aj iných stavieb. Pri ich kúpe je potrebné myslieť na to, kam ich chceme inštalovať, koľko miesta máme v sadrokartónovom podhľade, akú výslednú atmosféru chceme dosiahnuť. Každé podhľadové svietidlo si vyžaduje pri jeho inštalácii určitý minimálny priestor, ktorý je daný jeho konštrukciou a technickými parametrami. Pri výbere led podhľadových svietidiel je vhodné myslieť vopred na niekoľko dôležitých vecí. Jedno z nich je možnosť kombinácie led podhľadových svietidiel s led pásikmi v akejkoľvek izbe, lepšie povedané, s akýmikoľvek led svietidlami. Ďalšou je jednoduchá inštalácia, ktorú môžete realizovať sami, ak sa na to cítite. V neposlednom rade, obzvlášť v dnešnej dobe, je to okamžitá úspora, ktorej výška sa v súčasnosti pomaly, ale isto zvyšuje. Vstupné náklady sú teda v tejto inflačnej dobe druhoradým kritériom, nakoľko návratnosť prípadne vyššej investície je rýchlejšia, ako bola pred rokom, pred dvomi, nahovoriac už o porovnaní s obdobím pred rokom 2019.

Je dobré vybrať si už pri uvažovaní o zmene osvetlenia a možných úsporách v domácnosti, či vo firme, spoľahlivého a osvedčeného dodávateľa, ktorý nám dokáže poradiť, ako máme uvažovať.

Nie je ledprodukt ako ledprodukt.

www.ledprodukt.sk

Kategórie:

Podobné články