zdielať

Prírodné čistenie pleti: hubka konjac a farebný íl

íl - pexels andrea piacquadio 3764552 scaled - Prírodné čistenie pleti: hubka konjac a farebný íl
Pleťová ílová maska Zdroj: pexels.com

Na čistenie pleti nemusíte používať agresívne kozmetické prípravky, dostupné sú aj veľmi účinné produkty prírody. Môžete si dokonca vybrať z rôznych farieb, podľa typu vašej pokožky.

Íl na tvár rôznych farieb
Íl pleť veľmi dobre vyčistí, omladí, absorbuje prebytočný maz a toxíny. Používa sa na tvár, pokožku tela alebo na vlasy. Farbu ílu si zvolíte podľa typu vašej pokožky. Prášok môžete zmiešať s vodou a vytvoriť tak pastu, ktorú nanesiete na tvár ako masku. Pre ešte lepšie účinky sa odporúča rozmiešať aj s kvetovou vodou a kvalitným olejom, ktorý sa hodí pre vašu pleť. Maska na tvári po niekoľkých minútach uschne, potom ju môžete umyť a užívať si hebkú a čistú pleť. Stačí ju použiť raz alebo dvakrát do týždňa. Podobne využijete tieto íly aj na čistenie tela, stačí len použiť viac prášku a vody. Šampón na vlasy – tiež aplikujete ílovú kašu, necháte pôsobiť a umyjete.

íl - isabell winter t7 CN7g5aRA unsplash scaled - Prírodné čistenie pleti: hubka konjac a farebný íl
Zdroj: unsplash.com

Biely íl (kaolín) – jemný, určený najmä na citlivú pleť, pomáha ju regenerovať, zlepšuje farbu pleti, reguluje tvorbu kožného mazu, upokojuje pleť. Vhodný aj ako suchý šampón.
Marocký íl (hnedý) – jemne, dôkladne a hĺbkovo čistí pleť, odstraňuje odumretú kožu, rozjasňuje, má protizápalové účinky. Vhodný aj ako šampón alebo zábal na vlasy. Pomôže aj pri kožných problémoch.
Červený íl – na citlivú pleť, ideálny pre mastnú pleť, známy ako omladzujúci, upokojuje, obsahuje vzácne minerálne látky, pôsobí protizápalovo.
Ružový íl – veľmi jemný, no zároveň aj účinný, preto je vhodný aj na citlivú pleť. Hydratuje, dezinfikuje a zbavuje odumretých buniek.
Zelený íl – na mastnú aj zmiešanú pleť, so sklonom k akné, hĺbkovo čistí, regeneruje, tonizuje, zbavuje pleť toxínov. Možno ho použiť aj vo forme šampónu – vlasovú pokožku účinne zbavuje mazu.

íl - pexels shiny diamond 3762485 scaled - Prírodné čistenie pleti: hubka konjac a farebný íl
Zdroj: pexels.com

Čistiaca hubka konjac
Prírodný produkt vyrábaný z koreňa rastliny z Ázie a je plne rozložiteľný. Hubka je v suchom stave tvrdá, no po namočení zmäkne. Pred prvým použitím je potrebné ju namočiť do vody a potom z nej opatrne vytlačiť prebytočnú vodu. Potom môžete krúživými pohybmi premasírovať tvár. Nemusíte použiť ani žiadne prípravky na čistenie, pretože hubka sama o sebe obsahuje vitamíny a minerály. Výsledkom je vyčistená jemná pleť, pôsobí aj ako jemný peeling. Po použití je hubku potrebné vymyť a nechať zavesenú voľne vyschnúť. Na výber máte zo všelijakých farieb, pretože obsahujú rôzne farby ílov alebo čierne uhlie, čo dodáva ďalšie účinky.

www.zivotbezodpadu.sk
www.blog.mountainroseherbs.com

Kategórie:

Podobné články