zdielať

Deň detí v Sľuku

- foto  Anna Gekrepten - Deň detí v Sľuku
Zažite zázračný deň detí v Sľuku. Anna Gekrepten

Rozmýšľate ako stráviť deň detí so svojimi ratolesťami? Ideálne v prírode! Slovenský ľudový umelecký kolektív organizuje jedinečný deň detí 29.5.2021. Pohyb, príroda, bohatý program a bezpečné, krásne prostredie.

Sľuk – Slovenský ľudový umelecký kolektív, ktorý sídli v Bratislavskej mestskej časti Rusovce každoročne organizuje veľké množstvo akcií a divadelných predstavení. V Sľuku sa nachádza aj vychýrená reštaurácia, kde si môžete dať klasické slovenské pochúťky, ale aj gurmánske špeciality. Sľuk zároveň sídli pri prekrásnom kaštieli v Rusovciach, obklopený parkom ako stvoreným na piknik, vyvenčenia psíka, alebo športové aktivity.

Deti sa môžu tešiť na bohatý program. Každoročne Sľuk pre deti pripravuje zaužívané „klasiky“ ako zapletanie vrkočov, tvorivé dielne, Školičku tanca, súťaže v speve, maľovanie na tvár, hrací kútik Gašparkovo, tajnička, prehliadka ľudových tancov a krojov a iné zábavné aktivity. Každý rok sa však deti môžu tešiť aj na prekvapenie. V minulých rokoch to boli poníky, zvukové obludárium, výtvarná súťaž, alebo hudobný workshop. Deti sa majú naozaj na čo tešiť. Okrem klasických zábavných atrakcií im tie zo Sľuku nakopnú kreativitu a súťaživosť. Vďaka divadlu Sľuk si tiež deti majú možnosť pozrieť predstavenia Gašparko, alebo Zvuky nie sú muky. Naozaj bohatý program!

ďalšie aktivity v Rusovciach a okolí:  Keď ste si vychutnali do sýtosti aktivity na dni detí a stále máte chuť na viac, tak odporúčame ochutnať rusovskú zmrzlinu na hlavnej ceste. Je naozaj chutná a kvalitná. Tiež môžete navštíviť náučný chodník v rusovskom parku. Prípadne si tiež viete pozrieť jazero v Rusovciach, alebo jazerá v Čunove. V Rusovciach za koľajnicami sa nachádza aj jazdecký areál, kde si môžete pre deti objednať jazdeckú lekciu.

Doprava: Do Rusoviec sa dostanete autom, alebo mestskou hromadnou dopravou (91, 191). Odporúčame však ešte ekologickejšiu dopravu práve na deň detí! Rusovce sa nachádzajú iba kúsok od hrádze, kam sa pohodlne dostanete na bicykli. V prípade pekného počasia zvoľte bicykel, alebo korčule a ukážte svojim deťom na deň detí ako sa dá cestovať ekologicky a zároveň si aj zašportujete.

zdroj: sluk.sk

Kategórie:

Podobné články