zdielať

Ako sa vyhnúť nezmyselnému nakupovaniu

online nakupovanie - lucrezia carnelos wQ9VuP Njr4 unsplash scaled - Ako sa vyhnúť nezmyselnému nakupovaniu
Ako zbytočne nenakupovať nepotrebné veci? Lucrezia Carnelos

Napriek strachu z infekcie, ktorá sa bezpečne postarala o zatvorenie obchodov na nasledujúce týždne, sa mnoho z nás nevyhlo šialenému online nakupovaniu. Veci, ktoré nepotrebujeme, akosi jednoduchšie pristávajú v nákupnom košíku a my si uvedomíme svoju chybu až v momentne, keď pred nami pristane výpis z účtu. Vtedy sa nestačíme čudovať, koľko financií sme minuli na celý zástup nezmyselných vecí. Ak sa chcete vyhnúť nadmernému nakupovaniu a míňaniu na zbytočnosti, potrebujete sa držať niekoľkých dôležitých pravidiel.

1 Vyhnite sa nakupovaniu počas depresie či nakupovaniu z nudy

Máte zlú náladu a myslíte si, že nový pár topánok vás spraví šťastnejšími? Nespraví, len budete o pár eur ľahší. Vyhnite sa nakupovaniu pod vplyvom svojich nálad. Ak sa cítite deprimovaní, určite pôvod vášho nešťastia a snažte sa ho vyriešiť. V prípade, že nakupujete z nudy, snažte sa radšej zabaviť zmysluplnejšou aktivitou, ako je napríklad cvičenie.

online nakupovanie - clark street mercantile qnKhZJPKFD8 unsplash 1024x683 - Ako sa vyhnúť nezmyselnému nakupovaniu
autor: Clark Street MecantileNakupovanie je pre mnohých strávenie voľného času.

2 Plánujte svoje výdavky

Vždy existujú výdavky, s ktorými nepočítame. Medzi ne patrí napríklad pokazenie počítača, ktorý si z jedného dňa na druhý povie, že prestane fungovať. Väčšinu výdavkov však plánovať môžeme a rovnako si môžeme určiť i sumu, ktorú do nich plánujeme investovať. Ak si spíšete všetky produkty, ktoré máte záujem kúpiť, a uvidíte ich konečnú sumu, veľmi rýchlo zvážite, ktoré z nich sú pre vás naozaj potrebné a bez ktorých naopak môžete pokojne žiť ďalej.

3 Aj výpredaj niečo stojí

Množstvo ľudí sa nechá oklamať lákavými výpredajmi, ktoré vám sľubujú i nemožné. Výpredaj je skvelá vec, ak nutne potrebujete nové topánky či batoh do školy, pretože staré veci sú už zničené a nepoužiteľné. Výpredaj však rozhodne niečo stojí, a preto ak nutne nič nepotrebujete, ale hovoríte si, že výpredajom ušetrite aspoň 50%, nezabudnite na jednu dôležitú vec. Zvyšných 50% sú financie, ktoré ste investovali a pritom nutne z vášho účtu odísť nemuseli.

online nakupovanie - charles deluvio BAbXlv7AxzM unsplash 1024x683 - Ako sa vyhnúť nezmyselnému nakupovaniu
autor: Charles DeluvioInvestícia do zbytočných vecí nikdy nie je dobrým nápadom.

Nezmyselné nakupovanie dokáže na našich bankových účtoch narobiť poriadnu spúšť. Pristupujte k financiám zodpovedne a viac sa nebudete pozerať na svoje úspory s obavami.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.