zdielať

Kapsulový šatník – možnosť šetrného nakupovania

kapsulovy satnik - amanda vick ohWf6YuzOQk unsplash scaled - Kapsulový šatník – možnosť šetrného nakupovania

Každý z nás veľmi dobre vie, že v dnešnej dobe je ľudstvo zahltené odpadom. V súčasnosti sa najčastejšie hovorí o plastovom odpade, ktorý predstavuje obrovský problém a vynára sa otázka, ako sa ho zbaviť. Recyklácia už dnes nie je riešením, pretože na jednej strane produkujeme až príliš odpadu a na strane druhej je veľmi nákladná. Problém s plastovým odpadom sa v mnohých situáciách rieši tak, že je vyvážaný do krajín tretieho sveta, v ktorých končí na skládkach alebo v oceánoch. Stále častejšie si však uvedomujeme celkový problém s odpadom. Plytváme s potravinami a v čase, kedy je móda často na prvom mieste, aj s oblečením. Riešenie plytvania môže predstavovať kapsulový šatník.

kapsulovy satnik - artificial photography vB5qtt8X4NA unsplash 1024x683 - Kapsulový šatník – možnosť šetrného nakupovania
autor: Artificial PhotographyPomalá móda je udržateľnou možnosťou.

Podstatou módy bolo vždy dopriať si tie najkvalitnejšie kúsky, aké si môžeme dovoliť. V čase rýchlej módy však už takýto krok nie je trendy. K nadmernému nakupovaniu nás nelákajú len módne trendy. Lákadlom sú výpredaje a trvalo nízke ceny. Prečo by sme kupovali tričko s dvojnásobnou sumou, keď máme možnosť kúpiť si lacné oblečenie. Na kvalitu sa nehľadí, môžeme si kúpiť o pár dní nové. Týmto spôsobom však nielen vytvárame odpad, ale hromadíme vo svojich skriniach oblečenie ušité v neľudských podmienkach a z materiálov, ktoré nie sú vhodné pre životné prostredie.

kapsulovy satnik - zeny rosalina Z3tc0Bfv0c4 unsplash 1024x640 - Kapsulový šatník – možnosť šetrného nakupovania
autor: Zeny RosalinaRecyklácia nie je všeobecným riešením.

Stále častejšie sa v našich podmienkach rozmáha pomalá móda. Značky vyznávajúce tento štýl pracujú na tom, aby ich oblečenie bolo z ekologicky pestovanej bavlny či iných materiálov nezaťažujúcich životné prostredie. Rovnako garantujú, že je oblečenie vyrábané v Európe alebo v továrňach, v ktorých je zamestnancom zabezpečené všetko potrebné. Tieto značky používajú recyklované a biologicky odbúrateľné materiály. Zaraďujú sa sem napríklad značky:

kapsulovy satnik - toa heftiba KQ1n6HzSahY unsplash 1024x683 - Kapsulový šatník – možnosť šetrného nakupovania
autor: Toa HeftibaPomalá móda je stále trendy, myslí však i na svoje dôsledky.

Možnosťou je však nakupovať oblečenie i od lokálnych dizajnérov či šikovných krajčírov. Pomalá móda vyznáva nákup kvalitných kúskov, ktoré vydržia po dlhý čas krásne. Možnosť v tomto smere predstavuje i kapsulový šatník. Kapsulový šatník je predstaviteľom niekoľkých kvalitných kúskov, ktoré je možné medzi sebou jednoducho kombinovať. Existuje mnoho príkladov kapsulového šatníka. Na jar a jeseň môže napríklad kapsulový šatník obsahovať:

  • 3 kašmírové svetre (čierny, červený, tmavomodrý)
  • 2 biele košele ale blúzky
  • 1 klasicky strihané džínsy v tmavomodrej farbe
  • 2 biele bavlnené tričká
  • 1 čiernu sukňu puzdrového strihu
  • 2 nohavice rovného strihu (čierna a modrá)
  • 1 klasické malé čierne šaty

Zdá sa vám, že obsah šatníku sa týmto spôsobom zásadne zredukoval? Máte absolútnu pravdu. S kapsulovým šatníkom je kombinovanie jednoduché. Nerátajú sa do neho bundy a kabáty, tie si vyberiete podľa svojich preferencií. Kontrast a zaujímavý nádych môžete priniesť vďaka doplnkom. Rozhodne zredukujete počet kúskov a naopak máte možnosť investovať do kvalitných a luxusných kúskov.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode