zdielať

Nebezpečné módne trendy

Nebezpečné módne trendy - shutterstock 604196501 - Nebezpečné módne trendy
Zdroj: shutterstock

Už sme si celkom zvykli na to, že domáce aj medzinárodné módne magazíny sa nám snažia vnútiť všeobecný model niečoho tak unikátneho ako je ľudská krása. Každú chvíľu sa na ich stránkach objavia určité meradlá, podľa ktorých sa dá zistiť chudá postava a ideálna figúra. Nezvyčajné nie sú ani matematické výpočty, ktoré majú bežnému človeku odhaliť či jeho tvár spĺňa zásady dokonalosti a môže sa teda rátať medzi prirodzene krásnych ľudí.

   V poslednom čase šialených módnych trendov, ktoré odhaľujú dokonalosť postavy a tváre pribúda a bežný človek ani nestíha sledovať či spĺňa najnovšie meradlo, ktoré rozhoduje o atraktivite a kráse.

Nebezpečné módne trendy - fashion 2939985 1920 1024x683 - Nebezpečné módne trendy
Zdroj: pixabay.com

Medzi jeden zo starších módnych trendov, ktorý viditeľne otriasol módnym priemyslom aj zmýšľaním bežných žien, ktoré sa neradia do obrovskej mašinérie módneho biznisu bola toľko diskutovaná medzera medzi stehnami. Spomínaná medzera rozhodovala o tom, či je žena chudá alebo sa radí medzi dámy obdarené plnšími krivkami. Dievčatá, ktoré túžili po zamestnaní v módnom biznise držali šialené diéty, len aby sa im vytvorila medzi stehnami žiadaná medzera a zaradili sa tak medzi dámy s dokonalou štíhlou postavou. A pritom ostáva pravdou, že medzera medzi stehnami vôbec nezávisí len na množstve telesného tuku ale aj na celkovej stavbe tela ženy a na jej veku.

Zmestiť svoju postavu za hárok papiera formátu A4 môže byť skutočne náročné zvlášť ak patríte medzi ženy s bežnou veľkosťou a nie medzi modelky, ktorých postava je kritizovaná v každom periodiku zaoberajúcom sa zdravou stravou. Naozaj existuje typ drobnej postavy, ktorá je schopná zmestiť sa za papier veľkosti A4 tak, že spoza neho nebudú trčať boky. Štandardizovať každú ženskú postavu tak, že za štíhlu môžeme považovať len tú, ktorá sa zmestí za tento formát, nemôžeme. Napríklad južanské národy preferujú práve ženu so širšími bokmi.

Nebezpečné módne trendy - adults 1853851 1920 1024x683 - Nebezpečné módne trendy
Zdroj: pixabay.com

Jedným zo symbolov štíhlej postavy a krásy je už veľmi dlho vytŕčajúca línia kľúčnej kosti. Posledné roky však módny priemysel prišiel na to, ako zistiť či kľúčna kosť vytŕča dostatočne – čím viac mincí určitej hodnoty je možné tu naložiť, tým v lepšej forme je ženská postava.

Všetky módne trendy, ktoré sú propagované na internete a v niektorých prípadoch aj samotnými modelingovými agentúrami a módnym priemyslom však nezávisia nutne od toho či je dáma chudá a aké percentu telesného tuku má, ale tiež od typu postavy, genetickej predispozície a tiež aj veku. Ženská krása sa nedá porovnávať pomocou matematických výpočtov, medzier, papierov či mincí, pretože každú ženu robí krásnu niečo iné a preto by sme nemali podliehať šialenstvu módnych trendov a kvôli nim bláznivo chudnúť a potláčať v sebe to, čo je pre nás prirodzené.

 

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode