zdielať

Vďaka týmto tipom a trikom si zlepšíš svoj time-management

časový harmonogram - books 4118058 1920 - Vďaka týmto tipom a trikom si zlepšíš svoj time-management
Plánujte si veci vopred, stanovte si priority a začnite tými najdôležitejšími. pixabay.com

Hovorí sa, že presnosť je výsadou kráľov. Time-management alebo plánovanie času je dôležitou vlastnosťou skvelého zamestnanca, ale dá sa povedať, že aj pozitívnou vlastnosťou partnera či kamaráta. Prečítajte si rady, vďaka ktorým si zaručene zlepšíte ten svoj.

časový harmonogram - meeting 552410 1920 300x197 - Vďaka týmto tipom a trikom si zlepšíš svoj time-management
autor: pixabay.comNikdy nezabudnite odmeniť sa za dobre vykonanú prácu.

Time-management je súbor postupov, odporúčaní a nástrojov pre efektívnejšie plánovanie plnohodnotného využitia času. Či si už chcete písať, ktoré ciele chcete splniť každý deň, raz za týždeň, mesiac alebo rok, hlavne by to malo byť efektívne.

  1. plánujte si svoj program vopred- prvým a veľmi dôležitým bodom je vytvorenie zoznamu úloh, ktoré potrebujete spracovať. V ideálnom prípade si vytvorte zoznam úloh na každý deň vopred, aby ste vedeli tomu prispôsobiť aj ostatné aktivity.
  2. choďte na stretnutia skôr– pred každým stretnutím si nechávajte pre istotu rezervu aspoň 10 minút. V prípade, že sa vám vyskytne naozaj niečo čo nedokážete ovplyvniť (napríklad dopravná nehoda po ceste alebo dopravná zápcha), prídete pravdepodobne na dohodnuté stretnutie včas a nenabúrate vďaka tomu svoj program.
  3. správne nastavenie priorít- pre niekoho je najdôležitejšia robota, pre iného láska a pre niekoho zas cestovanie. Je úplne v poriadku, keď každý máme nastavené priority inak a riadime podľa nich svoj život. Pri plánovaní času by sme si mali aj tak uvedomiť, ktoré sú tie najdôležitejšie a organizovať svoj čas podľa toho
  4. začnite najdôležitejšími úlohami- nie vždy sa nám podarí dodržať všetko podľa svojich plánov. V tomto bode by sme mali plniť úlohy, ktoré majú pre nás najvyššiu prioritu a tak si zaručíme, že ich stihneme ako prvé.
  5. analyzujte aktivity, ktorým sa venujete– poznáte pocit, že máte pocit, že zbytočne plytváte časom? zamyslite  sa nad tým, o ktoré aktivity ide a vypustite ich zo svojho života a doprajte tak priestor tým, ktoré za to skutočne stoja.
  6. veci, ktoré dokážete vybaviť online vybavte– poslednou dobou väčšina z nás nemá ani na výber, že ako chce vybavovať aktivity kvôli situácii s pandémiou covid-19. Napriek tomu skúste si z tohto obdobia niečo zobrať a nakupujte napríklad potraviny online.
  7. doprajte si čas na záujmy a oddychujte- pracovať a plniť svoje úlohy a deadline je síce dôležité, ale môže sa stať, že v neustálom kolotoči úloh, plánov a zadaní môžete prísť rýchlo k vyhoreniu. Nikdy preto nezabúdajte vo svojom diári nechať voľné miesto na svoje záľuby.
  8. odmeňte sa za dobre vykonanú prácu– odmena za dobre vykonanú prácu je niekedy základnou motiváciou. Doprajte si napríklad sladkú odmenu alebo oddych po náročnejšej aktivite.
Kategórie:

Podobné články