zdielať

Otužovanie – možnosť posilnenia imunity

otužovanie - chandler cruttenden 7bsK3idU8Gc unsplash scaled - Otužovanie – možnosť posilnenia imunity
Otužovanie je cesta k posilneniu imunitného systému. Chandler Cruttenden

V zimnom období z každej strany počúvame o posilnení imunity. Vitamíny a minerály získané zdravým životným štýlom zo zeleniny a ovocia hrajú v posilnení imunity rozhodne dôležitú úlohu. Zdravá strava a pravidelný pohyb sú podstatnými zložkami, ktoré náš imunitný systém ovplyvňujú v pozitívnom zmysle. Nehrajú však jedinú úlohu. V poslednom čase sa čoraz častejšie hovorí o otužovaní. Každý z nás si veľmi rýchlo predstaví horské jazero či ľadovú rieku, ktorá v zimnom období nevyzerá ani trochu lákavo. Otužovanie však preukázateľné podporuje imunitný systém. Ako sa do neho pustiť?

otužovanie - dan gold 4 jhDO54BYg unsplash 1024x683 - Otužovanie – možnosť posilnenia imunity
autor: Dan GoldZdravá strava a vyvážený životný štýl podporujú imunitný systém.

Ak by ste začali s otužovaním ponorením do ľadovej rieky či jazera, pravdepodobne by sa vám váš organizmus ani trochu nepoďakoval. Utrpeli by ste poriadny šok. S otužovaním môžete začať už vo svojej kúpeľni. Nemusíte hneď vyhľadávať odľahlé miesta. Na konci každého sprchovania si doprajte pár sekúnd so studenou vodou a postupne tento časový úsek predlžujte.

Rozhodne nezačínajte so studenou sprchou v oblasti hrudníka. Studený prúd vody po teplej sprche by pre telo predstavoval šok a pri niektorých jedincoch by mohol dokonca predstavovať príčinou infarktu Začínajte v oblasti končatín a postupne prechádzajte ku centru tela. Celý proces môže znieť ako záležitosť na dlhý čas. V podstate však celú studenú sprchu môžete absolvovať v priebehu pár sekúnd.

otužovanie - onne beauty bXfGnlaNuM0 unsplash 680x1024 - Otužovanie – možnosť posilnenia imunity
autor: Onne BeautyNiekoľkosekundová sprcha studenou vodou je skvelým začiatkom.

Okrem svojej imunity môžete podporiť i zdravie svojej pokožky. Trápia vás kožné problémy ako je matná pokožka či celulitída v oblasti stehien. Studená sprcha vám pomôže v boji s celulitídou. Keď ochladíte povrch svojho tela, organizmus sa bude automaticky snažiť zohriať a začne spaľovať tuky, ktoré sú zásobou jeho energie. Vďaka otužovaniu sa vaša pokožka krásne prekrví, bude žiarivejšia a pružnejšia. A to všetko len vďaka pár sekundám v sprche navyše.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode