zdielať

3 Tipy ako oživiť pitný režim v lete

pitný režim - jez timms jIejftgdU3w unsplash scaled - 3 Tipy ako oživiť pitný režim v lete
Ako na skvelé letné osvieženie? Jez Timms

Leto je v mnohých ohľadoch ideálnym obdobím na zdravé stravovanie. Máme po ruke množstvo čerstvej zeleniny a lákavého ovocia, ktoré nám umožnia dostať svoje stravovacie návyky do lepšej kondície. Na druhej strane nemáme počas dňa kvôli vysokým teplotám chuť na jedlo a večer končíme pri vyjedaní chladničky. Zároveň veľmi často podceňujeme pitný režim. Dnes Vám poradíme, ako oživiť pitný režim v lete a dostať do svojho organizmu viac tekutín. Podporou pitného režimu zároveň predídete večernému prejedaniu a my dúfame, že získate viac odhodlania na skúšanie zdravých letných delikates.

Voda s citrusovým ovocím

Pred pár rokmi obleteli zázračné účinky vody s citrónom svet. Hoci dnes už vieme, že väčšina z nich nebola pravdivá, stále nemôžeme vode s citrónom uprieť osviežujúce účinky. Nemusíte sa obmedzovať len na citrón. Vyskúšajte šťavu z grepu, pomaranča či limetky a voda bude vždy chutiť o niečo lepšie.

pitný režim - mariah hewines DKD1K3HNq3g unsplash 1024x683 - 3 Tipy ako oživiť pitný režim v lete
autor: Mariah HewinesVoda so šťavou z citrusov je skvelým osviežením.

Čaj

V tomto prípade máte možnosť staviť i na schladenie. Napríklad mätový čaj dokáže výborne osviežiť a schladiť počas horúcich dní. Ak hľadáte povzbudenie, zelený čaj je skvelou voľbou. V prípade, že nemáte príliš v láske výraznú chuť zeleného čaju, siahnite po kombinácii zeleného čaju a jazmínových kvetov. Zelený čaj a jazmínové kvety tvoria harmonickú dvojicu, ktorá je chutná a vyznačuje sa vysokým obsahom biologicky aktívnych látok.

Na upokojenie a utíšenie podráždenej nervovej sústavy sa skvelo hodí čaj z levandule. Žalúdočné ťažkosti po letnej grilovačke? Obráťte svoju pozornosť na harmančekový čaj. Rôzne druhy čajov sa počas letných mesiacov môžu stať Vašou záchranou. Nezabúdajte pravidelne striedať rôzne druhy.

pitný režim - joanna kosinska B43a FPxYqU unsplash 1024x682 - 3 Tipy ako oživiť pitný režim v lete
autor: Joanna Kosinska Objavujte nové druhy čajov, ktoré sú skvelým osviežením a pomôcť môžu i so zdravím.

Domáca limonáda

Každý z nás pozná lákavé farebné nápoje, ktoré zložením môžu konkurovať vydarenému chemickému experimentu. Keď si však pripravujete limonádu doma, môžete si vybrať len kvalitné ingrediencie prírodného pôvodu. Ak sa Vám nechce zapodievať sa výrobou cukrového sirupu, ktorý je potrebný pri výrobe limonády, siahnite po hotových prírodných sirupoch. Môžete tak do svojej domácej limonády priniesť novú chuť.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.